komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 22 stycznia 2019

Anastazego, Wincentego

Do atrakcji turystycznych Wałbrzycha Koleją Dolnośląską taniej!

środa, 1.8.2018 16:45 , komentarze: 0 , odsłony: 468
kategorie artykułu:

W dniu dzisiejszym odbyła się w Zamku Książ konferencja prasowa na której została podpisana umowa partnerska pomiędzy  Zamkiem Książ, Prezes Anną Żabską a Kolejami Dolnośląskimi, Wiceprezesem Zarządu Cezarym Pacamaj. W ramach zawartej umowy Koleje Dolnośląskie wprowadzają specjalną ofertę taryfową dla turystów dojeżdżających do Zamku Książ pociągami: 

- 30% zniżki na bilet jednorazowy TAM/POWRÓT z dowolnej miejscowości na Dolnym Śląsku do stacji WAŁBRZYCH SZCZAWIENKO dla osób posiadających bilet wstępu do Zamku Książ ; 

- 50 % zniżki na bilet jednorazowy TAM/POWRÓT z dowolnej miejscowości na Dolnym Śląsku do stacji WAŁBRZYCH SZCZAWIENKO dla osób posiadających bilet wstępu do Zamku Książ na wydarzenie organizowane w Zamku Książ (tj. Festiwal Kwiatów i Sztuki czy zbliżający się Festiwal Tajemnic). 

Zdaniem Prezydenta Miasta Wałbrzycha, Romana Szełemeja – dzisiejsze porozumienie jest wynikiem konsekwentnie realizowanego programu „Sudety 2030” przez Samorząd Województwa i Gminę Wałbrzych.  Koleje Dolnośląskie notują największy przyrost pasażerów, rekordowym miesiącem był maj – milion osób skorzystało z przewozów. Cezary Pacamaj, Wiceprezes Zarządu Kolei Dolnośląskich uważa, że naturalną rzeczą po obsłudze pasażerów jadących do pracy czy szkoły jest rozszerzenie oferty dla rodzin, zachęcenie do wspólnego spędzania wolnego czasu, do poznawania „tajemnic” regionu. 

Już 11 sierpnia rozpoczyna się w Zamku Książ VI Dolnośląski Festiwal Tajemnic o tegorocznych atrakcjach jakie będą czekały na odwiedzających poinformowała pomysłodawczyni festiwalu – Joanna Lamparska. Festiwal będzie trwał dwa dni w czasie których odbędą się liczne wykłady, pokazy, wystawy, rekonstrukcje, warsztaty, gry i zabawy dla całych rodzin.  Nowością są pokazy mody historycznej, pierwszy to „Od chłopaków w rajtuzach po komandosów przyszłości”, który będzie można zobaczyć w sobotę od godziny 12:00, natomiast drugi, „Od listka figowego do dziś” odbędzie się w niedzielę. 

Prezes Zamku Książ, Anna Żabska zachęca wszystkich do wzięcia udziału w VI Dolnośląskim Festiwalu Tajemnic oraz do zwiedzania nie tylko Zamku, bowiem można nabyć BILET EXPLORE WAŁBRZYCH, który uprawnia do zwiedzenia czterech atrakcji Wałbrzycha. W ramach tego jednego biletu zwiedzamy: Zamek Książ, Palmiarnię, Starą Kopalnię oraz Muzeum Porcelany, w każdym obiekcie możemy go wykorzystać raz w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu, a także otrzymać 30% zniżkę na przejazd Kolejami Dolnośląskimi. 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 18 godz temu
środa, 16.1.2019 09:28
poniedziałek, 14.1.2019 22:39
1
poniedziałek, 14.1.2019 11:37
niedziela, 13.1.2019 11:53
czwartek, 3.1.2019 14:30
26
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele