komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 17 lipca 2019

Anety, Bogdana

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Gminie Czarny Bór

wtorek, 14.5.2019 13:33 , komentarze: 0 , odsłony: 226
kategorie artykułu:

Krzysztof Żarkowski – przyrodnik, fotoreporter, znawca i wielbiciel ptaków był gościem spotkania zorganizowanego w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się 11 maja 2019 r. w Bibliotece+ Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Podczas spotkania pn. Ekomuzeum Wokół Trójgarbu okiem Krzysztofa Żarkowskiego, autor przybliżył uczestnikom gatunki zwierząt występujące na Masywie Trójgarbu oraz zaprezentował przepiękne fotografie. Część z ogromnej bazy zdjęć, które mieli okazję podziwiać mieszkańcy Czarnego Boru trafi na tablice informacyjne zlokalizowane na szlakach turystycznych Masywu Trójgarbu i Chełmca.
W ostatnim czasie w ramach Funduszy Europejskich w Gminie Czarny Bór zrealizowano zadanie pn. Ekomuzuem Wokół Trójgarbu - etap II, którego efektem była budowa Wieży Widokowej na Trójgarbie, infrastruktura na Masywie Trójgarbu i Chełmca (ławy, wiaty, stoły, tablice informacyjne) oraz zajęcia proekologiczne w szkołach na terenie gmin biorących udział w projekcie. Spotkanie z przyrodnikiem było więc doskonałą okazja do podsumowania działań, które możliwe były dzięki funduszom europejskim.

11 maja w czarnoborskiej placówce kultury odbyły się również kolejne zajęcia Uniwersytetu III Wieku. Tylko w tym semestrze studenci UTW mieli już okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu psychologii (Joanna Zawisza Smejlis), bezpieczeństwa seniorów (spotkanie  dzielnicowymi Gminy Czarny Bór), literatury i poezji (Tomasz Smejlis), finansów i bankowości (Jarosław Jezierski), parlamentaryzmu (Agnieszka Kołacz-Leszczyńska), poznać sekrety Księżnej Daisy (Magdalena Woch) oraz spotkać się z zaprzyjaźnionymi Fundacjami i organizacjami.

Biblioteka+Centrum Kultury już planuje kolejne ciekawe zajęcia oraz serdecznie zaprasza do odwiedzania czarnoborskiej książnicy. 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
Mati Autogaz
Mati Autogaz
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki