Czarnoborski projekt wśród laureatów Konkursu Działaj Lokalnie 2021

poniedziałek, 21.6.2021 13:31 868 0

17 czerwca br. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Czadrowie odbyło się uroczyste wręczenie czeków laureatom Konkursu Działaj Lokalnie 2021. W tegorocznej edycji Konkursu nagrodzono 11 projektów na ogólną kwotę 55.000 zł. Wśród nagrodzonych jest czarnoborski projekt pt. "Sąsiedzkie śniadanie na trawie". Symboliczny czek na realizację zadania odebrała Katarzyna Bernaś - Dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury.

Projekt dofinansowany jest z programu "Działaj Lokalnie 2021" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodki Działaj Lokalnie

Realizatorzy projektu już dziś zapowiadają  moc atrakcji dla dzieci i dla seniorów: warsztaty ekologiczne w duchu "zero waste", sąsiedzkie wycieczki w poszukiwaniu pysznych, zdrowych, lokalnych produktów, warsztaty kulinarne, śniadania na trawie oraz powrót do facebookowej telewizji śniadaniowej.

Czarny Bór to Gmina Ludzi z pasją, projekt realizuje więc grupa nieformalna właśnie pod tą nazwą, a na czele grupy pasjonaci: Ewa Czaplicka -Prezes Stowarzyszenia Atrakcyjni, Bolesław Kalisz - Sołtys Czarnego Boru oraz Stanisław Górka również ze stowarzyszenia Atrakcyjni. Zadanie realizowane jest we współpracy z Biblioteką + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Będzie się działo, a właściwie już się dzieje bo pierwsze zajęcia, już ruszyły. Wzięli w nich udział studenci Uniwersytetu III Wieku, którzy poznawali tajniki samodzielnego wykonywania naturalnych, pięknie pachnących mydełek, a kolejne ciekawe warsztaty już wkrótce.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)