Brave Kids – galeria wspomnień

wtorek, 17.3.2015 07:20 1234 0

Ogromna energia i wielkie emocje. Fascynujące zdjęcia z projektu Brave Kids 2014 już od 30 marca będzie można oglądać na wystawie w Zamku Książ. 

Dziewczyny z Iranu i Nepalu tańczyły afrykańskie tańce do rytmu bębniarzy z Indii i Zimbabwe, a w tradycyjnym irańskim teatrze znalazło się miejsce dla tancerzy z Zimbabwe i nepalskich pieśni. Takie widowisko można obejrzeć tylko w czasie spotkań Brave Kids, projektu edukacyjnego dla dziecięcych grup artystycznych z całego świata.

– Mali artyści mają bardzo różne talenty, umiejętności i mnóstwo inwencji, a na dodatek pochodzą z bardzo różnych kultur. Wałbrzyski finał, wspólny spektakl wszystkich dzieci, zrobił wrażenie na każdym, kto widział go na żywo. Na zdjęciach widać tę pozytywną energię zarówno na scenie, jak i wśród widzów  – opowiada Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu Brave Kids w Wałbrzychu. Przez dwa tygodnie dzieci z Iranu, Indii, Zimbabwe i Nepalu mieszkały w domach wałbrzyskich rodzin i uczestniczyły w warsztatach artystycznych, które odbywały się w Teatrze Lalki i Aktora.

Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały przekazane przez rodziny goszczące małych artystów. Przypominają także, jak intensywny i pełen emocji był to czas – dla dzieci, ich opiekunów artystycznych i rodzin.  – W zeszłym roku spotkanie Brave Kids odbyło się w Wałbrzychu po raz pierwszy, a jego przebieg przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Wszyscy żałowali, że to wydarzenie trwało tak krótko. Na całe szczęście już niedługo rusza kolejna edycja – dodaje Magdalena Sawicka. 

Wystawa została zorganizowana dzięki Fundacji "Emu" im. Elżbiety Marii Urbańskiej (organizatorowi Brave Kids w Wałbrzychu) oraz BWA w Wałbrzychu.

 

Wystawa Brave Kids 2014 w Wałbrzychu

30.03 – 30.06.2015 r.

Zamek Książ – Galeria Korytarz (1 piętro)

wstęp bezpłatny

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)