Boguszowscy bularze w rozjazdach

środa, 27.4.2016 14:01 1127 0

W minioną sobotę 23 kwietnia zawodnicy SKF „Sudety Petanque Boguszów-Gorce” uczestniczyli w turniejach na terenie Polski. W Nysie dwa dublety kobiece uczestniczyły w Międzynarodowych Mistrzostwach Kobiet gry w petanque. W rozgrywkach udział wzięło około 50 zawodniczek z Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec i Francji. Nie zabrakło też drużyn z Polski. Zdecydowanym faworytem była drużyna francuska.

Boguszowianki grały ze zmiennym szczęściem a najlepiej wypadła para Henryka Lisiewicz- Janina Brzeźna, która zajęła 7 miejsce, na 17 miejscu uplasowała się Halina Młodziankowska i Maria Świetlik. Ponadto jednym z sędziów był Wiesław Kolczak, a delegatem z ramienia Polskiej Federacji Petanque był Kazimierz Świetlik.

Zwycięskie dublety na MMK

I miejsce: Bories Aurelie (Francja)
II miejsce: Mrazkova Romana (Czech)
III miejsce: Jamnik Kaja (Słowenia / Słowacja)
IV miejsce: Wiola Śliż (Polska)

Kiedy w Nysie rozgrywane były Międzynarodowe Mistrzostwa Kobiet, we Wrocławiu OKS Sokół Wrocław był organizatorem kolejnego turnieju o Puchar Złotego Sokoła. W zawodach na Kozanowie udział wzięło 60 dwuosobowych zespołów. Eliminacje z kompletem zwycięstw wygrali zawodnicy Broen Karo Dzierżoniów, oni również wygrali cały turniej. Boguszowska drużyna Henryk Linder i Bogdan Dybiec swojego występu nie zaliczą do udanych mimo, że w turnieju B zajęli I miejsce, ostatecznie uplasowali się na 28 pozycji. Zawody we Wrocławiu kończyły się w deszczu, co w znacznym stopniu popsuło humory nie tylko organizatorom, ale również tym, którzy wytrwali do końca turnieju. Już za tydzień, bo w sobotę i niedziele bularze udział wezmą w Międzynarodowym Festiwalu Petanque w Jedlinie Zdrój

źródło: UM Boguszów-Gorce