Bilard Team z Wałbrzycha przegrywa w II kolejce ligowej

piątek, 10.3.2017 13:36 1527 0

Druga kolejka drugiej ligi za nami. Bilardziści Bilard Team Maria pojechali do Krotoszyna zagrać z zawodnikami UKS Bila Zduny. Gra układała się dobrze dla BTM, tylko na stole gdzie rozgrywana była ósemka Patryk Kubicki ciągle powiększał przewagę nad Łukaszem Ślipko, który pomimo że odrabiał straty przegrał 5:10.

Na stole obok Krzysiek Haraźny otulony wsparciem Pierzynki Agnieszki wygrał w 9-kę z Weroniką Karwik i Adamem Pługowskim 10:6. Na trzecim stole Katarzyna Lang skoncentrowana zdobywała kolejne punkty w "dyche" z Damianem Wierzykiem, który pewnie jeszcze wierzył że może odrobić straty i wygrać, ale Kasia zakończyła spotkanie 10:6.

Pierwsza połowa należała do BTM i podobnie zapowiadała się druga. Zawodnicy z Wałbrzycha w 9 i 10 powiększali przewagę , tylko zawodnik z UKS Bila Zduny Patryk był jakiś taki nie dostosowany do swojej drużyny ogrywał srogo Emila Wylęgłego w 8bil. Z czasem przewaga topniała i okazało się że bilardziści ze Zdun idą w ślady Patryka, który w ostatniej partii zrobił "kija" Emilowi wygrywając 10:3. Na stole do 9-ki Łukasz i Katarzyna pomimo wcześniejszego prowadzenia przegrali 7:10. Odstawną rywali po której wpadła fartem dziewiątka pewnie zapamiętają na dłużej.

No i jeszcze była szansa na remis bo Agnieszka prowadziła w 10 z Weroniką 9:6. Wydawało się że wygrana to już formalność, ale bilardrządzi się swoimi prawami: 9:7, 9:8 i 9:9. Dramatyczna końcówka rozgrywana była na 4 ostatnich bilach. Agnieszka z białą z ręki wbija 7 i ósemkę i wychodzi na 9. Zostało wbicie przez cały stół z chińskim snookerem, 10 stoi w kieszeni ... nie trafia. Weronika Karwik po wbiciu 9-ki stoi przed ostatnim uderzeniem. 10 stoi w kieszeni, biała na drugim końcu stołu. Takie bile na treningu wchodzą na luzie ale emocje robią swoje. Chwila przerwy i trafia. Zduny wygrywają 4:2

UKS Bila Zduny - Bilard Team Maria Wałbrzych 4:2

źródło: Billard Team Maria Wałbrzych