Bielawianka pokonała Górnik Wałbrzych

niedziela, 8.10.2017 09:20 2553 0

7 października Bielawianka Bielawa podejmowała drużynę Górnika Wałbrzych. Kibice obydwu drużyn wierzyli w sukces swoich ulubieńców. W meczu na szczycie emocji nie brakowało. Sytuacji podbramkowych zobaczyliśmy jednak wyjątkowo mało.

W pierwszych 45 minutach zaledwie po dwie groźne akcje stworzyli sobie piłkarze i do przerwy bramek nie zobaczyliśmy. Po zmianie stron Górnik próbował wypracować przewagę i chwilami wydawało się, że bramka to już tylko kwestia czasu. Każda groźniejsza próba gości kończyła się jednak mądrymi kontratakami Bielawianki.

Od 60 minuty przewaga wałbrzyszan rosła. W 67 minucie Niemczyk trafia w poprzeczkę. Gdy wszystkim wydawało się, że Górnik dopnie swego, to Bielawianka przeprowadziła koronkową akcję zakończoną odgwizdaniem przewinienia w obrębie pola karnego.

Górnicy protestowali, gospodarze gratulowali sędziemu trzeźwości umysłu. Ostatecznie jedenastkę na bramkę zamienił Mariusz Kuriata i od 74 minuty Bielawianka prowadziła 1:0. Do końca spotkania pomimo szans wynik się już nie zmienił i to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów

Bielawianka Bielawa - Górnik Wałbrzych 1:0 (0:0) 74' Kuriata

Górnik: Jaroszewski - Michalak, Smoczyk, Gawlik, Niemczyk, Słapek, Tobiasz, Chajewski, Migalski, Sobiesierski, Dec.

Bielawianka: Malec - Kowalczyk, Tyc, Morasz, Paszkowski, Marques, Henrique, Lechocki, Marcos Pauli, Kuriata, Prokop