„Bezpieczna droga do szkoły” - policjanci z Boguszowa-Gorc w trosce o dobro najmłodszych

czwartek, 16.9.2021 08:55 357 0

To już kolejne spotkanie policjantów z Boguszowa-Gorc z uczniami szkół podstawowych w ramach akcji pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem mundurowi przybliżyli podstawowe zasady bezpieczeństwa uczniom klas 1-3 w Czarnym Borze.

Od początku roku szkolnego policjanci spotkają się z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami klas szkół podstawowych. Spotkania organizowane są w celu przybliżenia najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa. W dniu wczorajszym policjanci z Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Czarnym Borze, gdzie podczas pogadanki przekazali im wiele cennych rad o bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się o zasadach tym na co uważać podczas zabaw na podwórku oraz szkole, jak należy się zachowywać w przypadku kontaktu z obcymi osobami, co robić gdy spotkają na swojej drodze groźnego psa, a przede wszystkim jak należy bezpiecznie korzystać z dróg.

Przypomnieli m. in. o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz chodzenia właściwą stroną drogi. Funkcjonariusze zwrócili też uwagę na konieczność korzystania z fotelików oraz z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Młodzi uczniowie mieli też okazję do przećwiczenia prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Uczniowie chętnie wcielili się w rolę „samochodzików” i pieszych. Policjanci przykazali uczniom opaski odblaskowe i zwracali uwagę na to, jak ważne są elementy odblaskowe noszone w widocznym miejscu po zmroku.

Największą frajdą dla dzieci była możliwość uczestniczenia w kontroli stanu trzeźwości kierowców poruszających się w obrębie szkoły. Tym razem wszyscy skontrolowani kierujący wykazali się wzorową postawą i otrzymali od uczniów własnoręcznie zrobione upominki.

Spotkania policjantów z najmłodszymi uczniami przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy spotkania w ramach powtórki chętnie odpowiadali na zadawane pytania, a tym samym wykazali się szeroką wiedzą na tematy, o których mówili policjanci.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)