Badanie Lewiatana: 80% pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni

środa, 11.8.2021 09:50 471 0

80% pracodawców uważa, że powinni mieć dostęp do informacji, ilu pracowników w ich firmie zostało zaszczepionych przeciw Covid-19, a także wiedzieć, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Zdecydowana większość przedsiębiorców (80%) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji ilu pracowników jego firmy zostało zaczepionych. 20% pracodawców  jest temu przeciwna. 

O tym ilu pracowników zostało zaszczepionych chce wiedzieć 85% firm średnich, 79% małych oraz 70% dużych. 

Także zdecydowana większość przedsiębiorców (80%) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji, którzy konkretnie pracownicy są zaszczepieni. 20% nie chce mieć takiej wiedzy.O tym, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni, chce być poinformowane 84%  firm średnich, 78% małych i 72% dużych. 

68% pracodawców spodziewa się jesienią twardego lockdownu. Także 68% nie wierzy, że ograniczenia, które prawdopodobnie pojawią się jesienią nie zagrożą działaniu firm. 

Większość (65%) pracodawców uważa, że ich firmy są przygotowane do ewentualnych ograniczeń, które mogą zostać wprowadzone jesienią. 

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu”  przeprowadził w sierpniu br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan

Dodaj komentarz

Komentarze (0)