Anioł z Warszawy - zbeletryzowana historia Ireny Sendlerowej

piątek, 14.1.2022 09:05 295 0

26 stycznia nakładem wydawnictwa Znak ukaże się  książka o niezwykłej bohaterce XX wieku – Irenie Sendlerowej, która podczas II wojny światowej ocaliła tysiące żydowskich dzieci. W powieści Anioł z Warszawy autorstwa Lei Kampe nie tylko śledzimy zbeletryzowaną opowieść o tym, jak  wyglądało ratowanie dzieci, ale też poznajemy Sendlerową jako postać bliską czytelnikowi: młodą pracownicę socjalną, która walczy nie tylko o dobro innych, ale też o swoje szczęście.

Mało kto wie, że Irena Sendlerowa w czasie wojny nie tylko angażowała się w pomoc ludności żydowskiej, ale też walczyła o ocalenie swojej największej miłości – Adama, który trafił do warszawskiego getta razem ze swoją matką. W książce znajdziemy niezwykłą, nieznaną większości historię o sile charakteru i uczuciu, które przetrwało jedną z najcięższych prób. 

W „Aniele z Warszawy" starannie udokumentowano prawdziwe wydarzenia. Nie brakuje tam chwytających za gardło scen z życia okupowanej Warszawy (np. pochód dzieci Korczaka na Umschlagplatz), ale autorka pokazuje także, jak okupacja wyglądała z perspektywy Niemców (w pisanych kursywą rozdziałach śledzimy powiązane z historią głównej bohaterki wątki dotyczące m.in. Adama Czerniakowa, Ludwika Fischera, Hansa Franka). 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)