Alosza Awdiejew wystąpił w Boguszowie-Gorcach

wtorek, 21.4.2015 15:02 1795 0

Nie lada gratka spotkała miłośników dobrej muzyki i wyjątkowego poczucia humoru. W Boguszowie-Gorcach, w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Witold” wystąpił Alosza Awdiejew.

Alosza Awdiejew to nie tylko człowiek kultury, ale również nauki, wyjątkowy artysta estradowy i jednocześnie wybitny naukowiec – profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego aktor, felietonista, tłumacz. Rosjanin z polskim obywatelstwem. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru, to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu.

Ten wybitny artysta w byłej kopalni w Gorcach zaprezentował się ze znanymi i doświadczonymi muzykami: Kazimierzem Adamczykiem oraz Markiem Piątkiem. W repertuarze nie zabrakło rosyjskich ballad, folkloru romskiego oraz utworów znanych z krakowskiej Piwnicy pod Baranami, a także wspaniałych dowcipów, które co rusz wywoływały salwy śmiechu wśród tłumnie zgromadzonej publiczności.

Blisko dwugodzinny koncert zakończył się utworem Bułata Okudżawy pt Modlitwa oraz owacjami na stojąco zachwyconej widowni.

Koncert zorganizowało Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold” oraz operator Centrum Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o.

Organizatorzy dziękują Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach za użyczenie i obsługę sprzętu akustycznego oraz Centrum Kulturalno-Bibliotecznemu w Czarnym Borze za wypożyczenie estrady.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)