komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 18 lutego 2020

Szymona, Konstancji

Aglomeracja Wałbrzyska na turystycznej mapie Polski

wtorek, 16.7.2019 12:53 , komentarze: 0 , odsłony: 520
kategorie artykułu:

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej jako jedna z najprężniej działających tego typu  w Polsce znalazła się w wyjątkowym przewodniku. Największe atrakcje naszego regionu znalazły się w nowym, bezpłatnym wydawnictwie OPLOT-u „Odkryj regionalną Polskę – przewodnik po lokalnych organizacjach turystycznych”.

Do udziału we wspólnym wydawnictwie które powstało w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (OPLOT) zgłosiły się 22 tego typu podmioty. Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej i jej największe atrakcje znalazły się w towarzystwie takich potęg turystycznych jak chociażby Zakopane, Częstochowa czy Zamość i Roztocze.  Na dwóch stronach zilustrowanych pięknie fotografiami m.in. Zamku Książ w Wałbrzychu wymieniono wszystkie największe atrakcje turystyczne, które są promowane w LOT AW. Są to m.in. Zamek Książ, Palmiarnia, Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany z Wałbrzycha, podziemne miasto Osówka w Głuszycy, Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie czy uzdrowiska Szczawno Zdrój i Jedlina Zdrój.  
Drukowana wersja tego nietypowego przewodnika ukaże się jesienią, ale już dziś można pobrać jego wersją elektroniczną pod linkiem www.oplot.org.pl/odkryj-regionalna-polske, która będzie sukcesywnie uzupełniana o opisy kolejnych lokalnych organizacji turystycznych i regionów, których promocją się zajmują.
- Aglomeracja Wałbrzyska jest regionem atrakcyjnym nie tylko dla miłośników historii, ale także dla osób szukających kontaktu z przyrodą i aktywności. Zapraszamy turystów nie tylko na pobyty weekendowe, ale także do spędzenia u nas tygodnia, albo nawet dwóch. Na pewno nie będą się Państwo nudzili – zaprasza prezes LOT AW, Anna Żabska.

Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych OPLOT to Związek Stowarzyszeń, który zrzesza Lokalne Organizacje Turystyczne. Najważniejsze cele OPLOT to m.in.: budowanie współpracy i porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (LOT); reprezentacja Lokalnych Organizacji Turystycznych wobec Ministerstwa właściwego ds. turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz na forum ogólnopolskim; promocja członków stowarzyszenia i ich produktów turystycznych, a także realizacja działań na rzecz kreowania i komercjalizacji produktów turystycznych.

 

Wasze komentarze

piątek, 29.11.2019 12:05
środa, 31.7.2019 09:12
poniedziałek, 22.7.2019 14:24
poniedziałek, 8.7.2019 09:47
czwartek, 13.6.2019 08:51
SKUP AUT
SKUP AUT
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele