Filharmonia Sudecka, koncert 16.05.2014 - WAŁBRZYSCY SOLIŚCI, KONCERT SYMFONICZNY

wtorek, 13.5.2014 14:38 1408 0

Zapraszamy na koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Michaela Meissner'a z udziałem wałbrzyskich solistów Anny Osowskiej na skrzypcach i Wojciecha Kuda na wiolonczeli, 16 maja 2014, o godzinie 19.

 
Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Ambasady Meksyku w Polsce.
 
ANNA OSOWSKA i WOJCIECH KUD to muzyczne małżeństwo zawodowo związane z Filharmonią Sudecką w Wałbrzychu. 
Absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego mają na swym koncie udział w wielu konkursach, kursach i festiwalach muzycznych, nagrania płytowe (m.in. Nagroda Fryderyk 2008 za dwupłytowy album J.Zeidlera "Musica Sacromontana"). Prowadzą ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Dotychczas koncertowali w Niemczech, Norwegii, Danii, Szwajcarii, Francji i USA. Wraz  z zespołami, z którymi  współpracują występują w prestiżowych salach Europy m.in. Filharmonia Berlińska, Filharmonia Monachijska, a także w uznanych ośrodkach muzycznych za Oceanem: Nowy York, Las Vegas, Sacramento... Kilkakrotnie występowali już jako soliści Filharmonii Sudeckiej, tym razem dadzą się poznać jako duet w repertuarze romantycznym.
 
Pochodzący z Hamburga MICHAEL MEISSNER przybył do Meksyku w 1990 roku, jako koncertmistrz Filharmonii miasta Meksyk. Założył Meksykański Kwartet Smyczkowy Chicago Sun Times, z którym nagrał 9 płyt CD i koncertował ponad 20 razy po Europie i Stanach Zjednoczonych. W 2001 roku stworzył i wyreżyserował dwa międzynarodowe festiwale: Musica del Mar w Santa Cruz, Oaxaca i Viva Vivaldi w Meksyku, oba obchodzące dwunastą edycję w 2012 roku. Jest także dyrektorem artystycznym Sinfonieta Mexicana i Orquesta Viva Vivaldi, z obiema  z nich prowadził liczne koncerty w całym Meksyku, w tym prezentował prapremiery kompozycji meksykańskich, włoskich, hiszpańskich, niemieckich, salwadorskich, szwajcarskich, polskich, ukraińskich i amerykańskich. Od 2009 roku jest dyrektorem artystycznym Orkiestry Kameralnej w Morelos. Opracował i dyrygował 9 operami, w tym premierą "Montezumy" Vivaldiego na amerykańskim kontynencie.
Dyrygował ponad 20 międzynarodowymi orkiestrami w Meksyku, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Polsce, Rosji, Szwajcarii, Niemczech, Czechach, Nikaragui, Kolumbii, Ekwadorze i Salwadorze, wraz z ostatnimi zaproszeniami do Polski, Stanów Zjednoczonych, Kolumbii  i Włoch.
 
W programie koncertu znalazły się mało popularne lub zupełnie nieznane kompozycje. Po raz pierwszy w Polsce zostaną wykonane dwa utwory Meksykańskiego kompozytora José Rolón'a, na początek koncertu UWERTURA KONCERTOWA  z 1920r. oraz na koniec SINFONIA NA WIELKĄ ORKIESTRĘ SYMFONICZNĄ  op.18. W części środkowej koncertu usłyszymy "LA MUSE ET LE POETE" dojrzałą kompozycję Saint Saensa (napisał ten utwór w wieku 74 lat), a także "DUO BRILLANTE" - trzyczęściową kompozycję Henri Vieuxtempsa z 1864 r.
 
Zapraszamy!
 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)