68-latek wsiadł za kółko mimo cofniętych uprawnień

piątek, 29.12.2023 18:54 421 0

Cofnęli ci uprawnienia do kierowania pojazdami? Nie wsiadaj za kierownicę pojazdu! Pamiętaj, że kontrola drogowa ostatecznie, po odebraniu uprawnień w drodze decyzji administracyjnej przez starostę lub prezydenta, może zakończyć się dla ciebie nawet pobytem w zakładzie karnym, a maksymalna kara za jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami to dwa lata pozbawienia wolności. Dzisiaj przed południem kolejna taka osoba w tym roku – 68-latek - wpadła w ręce policjantów ruchu drogowego.

W piątkowe przedpołudnie, 29 grudnia około godziny 10.00 kolejny w tym roku mieszkaniec Wałbrzycha popełnił przestępstwo drogowe. 68-latek został zatrzymany przez jeden z patroli ruchu drogowego w Wałbrzychu na al. Podwale, kiedy jechał samochodem dostawczym.

Mężczyzna decyzją Prezydenta Miasta Wałbrzycha z tego roku miał od tego roku cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Dodatkowo policjanci odebrali 68-latkowi elektronicznie dowód rejestracyjny pojazdu w związku z niewłaściwym stanem technicznym samochodu.

Przypominamy, że za jazdę pomimo cofniętych już uprawnień tak jak w podanym powyżej przypadku z powodu np. wcześniejszej jazdy w stanie nietrzeźwości, czy też przekroczenia limitu punktów karnych, kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami, którego złamanie jest kolejnym przestępstwem.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)