komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

środa, 23 października 2019

Marleny, Seweryna

57 wykroczeń - podsumowanie działań policyjnych pn. Pieszy

piątek, 9.8.2019 09:01 , komentarze: 0 , odsłony: 508
kategorie artykułu:

W Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim policjanci przeprowadzili działania „Pieszy”, podczas których objęli szczególnym nadzorem rejony przejść dla pieszych. Przy tej okazji policjanci po raz kolejny przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o bezpieczeństwie na drogach.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 57 wykroczeń popełnionych przez kierujących. 13 z nich dotyczyło nieprawidłowego przejeżdżania przez przejścia dla pieszych, a 1 nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się już na przejściu dla pieszych. Policjanci podczas akcji nadzorowali także prawidłowość poruszania się pieszych po drogach bez wyznaczonych chodników oraz sprawdzali, czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach dozwolonych, a także czy stosują się do sygnalizacji świetlnej. W tym zakresie mundurowi ujawnili 5 wykroczeń.

Przypominamy, że za tego typu popełnione przewinienia przez kierujących taryfikator przewiduje grzywnę - w zależności od rodzaju wykroczenia - od 200 do 500 złotych i aż 10 punktów karnych. Piesi natomiast powinni liczyć się z grzywną od 50 do 100 złotych.

źródło: KMP w Wałbrzychu 

 

Wasze komentarze

Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
CENTRUM MEBLOWE
CENTRUM MEBLOWE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele