komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

4 Sabacik Straży Miejskiej za nami

środa, 4.9.2019 08:57 , komentarze: 0 , odsłony: 433
kategorie artykułu:

W minioną sobotę 31 sierpnia odbył się 4 Sabacik Straży Miejskiej. Przy dużym wsparciu współorganizatorów zapewniono licznie zgromadzonym dzieciom mnóstwo atrakcji, wspaniałych upominków oraz ogrom radości. Było wielkie grillowanie, słodki poczęstunek, konkursy z nagrodami, a czas umilali zaproszenie goście.

Sabacik to święto Straży Miejskiej obchodzone inaczej. Aby tradycji stało się zadość rozpoczęło się dość oficjalnie - od wręczenia awansów i wyróżnienia zasłużonym funkcjonariuszom. Honorowym gościem był Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, który złożył strażnikom życzenia z okazji ich święta podkreślając ich niezbędną rolę w funkcjonowaniu miasta. Uroczystość zaszczyciły też swoją obecnością posłanki na sejm RP Panie Agnieszka Kołacz – Leszczyńska oraz Izabela Mrzygłocka.

W tym roku na stadionie sportowym przy ul. Kusocińskiego bawiono się pod hasłem ,,Pokaż kulturę chroń naturę”. Zabawa rozpoczęła się od pokazu ekomody. Ekologia to wymóg naszych czasów, to obowiązek wobec naszej zielonej planety. Sabacik w stylu eko to przede wszystkim sposób na dobrą, rodzinną zabawę. Świadome dbanie o otoczenie, o młode pokolenie, to także wizja lepszej przyszłości dla nas, w momencie gdy ono dorośnie.

Ponadto do dyspozycji milusińskich były dmuchane zamki, miasteczko ruchu drogowego, kukiełki z Teatru Lalki i Aktora, zabawy z animatorkami. Można było podziwiać wozy bojowe Straży Pożarnej, Policji oraz Straży Miejskiej. Dzieci mogły wziąć udział w rożnych konkurencjach i zabawach oraz rozegrać mecz ze strażnikami miejskimi. Nad wszystkimi dziećmi sprawował pieczę niezastąpiony inspektor Kruk. Na koniec zabawy wylosowane zostały liczne nagrody ufundowane przez sponsorów. W tym roku dzieci odjechały na hulajnodze, deskorolce elektrycznej i rowerze.

źródło: Straż Miejska w Wałbrzychu
wybrane foto: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.9.2020 11:34
poniedziałek, 14.9.2020 09:38
środa, 9.9.2020 08:21
poniedziałek, 7.9.2020 15:46
środa, 2.9.2020 11:44
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele