30-latek odpowie za posiadanie i handel marihuaną

wtorek, 25.10.2022 12:30 0

Narkotyki w postaci marihuany ujawnili i zabezpieczyli w zeszłym tygodniu w mieszkaniu 30-latka policjanci prewencji pierwszego komisariatu. Mundurowi, realizując informację własną, zatrzymali mężczyznę na Poniatowie. Podczas czynności procesowych funkcjonariusze kryminalni tej samej jednostki oraz wałbrzyskiej komendy ustalili, że wałbrzyszanin zrobił sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania, handlując środkami odurzającymi.

30-letni wałbrzyszanin trafił w ręce mundurowych kiedy w piątek po godzinie 21:00 szedł ul. Orkana do pracy. Policjanci z „jedynki” udali się z mężczyzną do miejsca zamieszkania na przeszukanie. To właśnie tam znaleźli spore ilości narkotyków. W dwóch plastikowych pojemnikach ukryty był zielony susz roślinny. Testy wykonane przez technika kryminalistyki wykazały, że była to marihuana. Można był z niej wykonać ponad 300 porcji handlowych tych środków odurzających.

Policjanci kryminalni tej jednostki oraz wałbrzyskiej komendy ustalili dodatkowo, że podejrzany sprzedawał narkotyki innym osobom. W związku z tym prokurator Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zastosował w stosunku do wałbrzyszanki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Wałbrzyszanin przyznał się do popełnionych czynów i złożyła wyjaśnienia. Stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości narkotyków oraz handel nimi wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 10.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)