29 Finał WOŚP w Gminie Czarny Bór przeszedł do historii

środa, 3.2.2021 11:26 311 0

Za nami już 29 finał WOŚP, który znów pokazał, że dzięki wielkim sercom i zaangażowaniu wielu ludzi pomaganie jest dziecinnie proste. Orkiestra w Gminie Czarny Bór i w tym roku zagrała wspaniale, mimo trudnych czasów, obostrzeń pandemicznych i braku hucznych imprez udało się uzbierać około 36 000 zł (nadal trwają aukcje na Allegro więc kwota ta ulegnie jeszcze zmianie).

Zbiórka na Trójgarbie, kiermasze z czarnoborskimi pierogami, domowymi ciastami i innymi frykasami oraz aukcje (na Allegro i przez telefon) - tak w skrócie wyglądała tegoroczna Orkiestra w Gminie ludzi z pasją. Czarnoborskie Sołectwa jak zwykle stanęły na wysokości zadania, na swoich stoiskach sprzedały gigantyczną ilość pierogów prosto z Kuchni Domowa Stołówka, pysznych wypieków oraz wośpowych losów. Po rekord poszło Sołectwo Jaczków, które tylko podczas kiermaszu uzbierało 6 480,64 zł. Sołectwo Witków przebiło swoje dotychczasowe zbiórki kwotą 4 030,24 zł, wspaniale zorganizowały się też sołectwa Czarny Bór i Grzędy. Działo się zarówno w Realu jak i w Internecie.

Na aukcje sztab Gminy Czarny Bór wystawił mnóstwo atrakcyjnych gadżetów od rzeczy symbolicznych (jak np. złote serce), przez różnego rodzaju ciekawostki (jak np. lot balonem), aż do przydatnych (drewno na opał czy vouchery na myjnię samochodową).

Aukcje na Allegro szły jak burza. Złote serce z Pracowni Jubilerskiej Wiesława Cozaca wylicytowane zostało za kwotę 3 250,00 zł i okazuje się, że to kolejne wośpowe serce w tej hojnej rodzinie. Voucher na lot Balonem ufundowany przez Kopalnię Ogorzelec poleciał do Wrocławia za cenę 1 325,10 zł. Wysokie kwoty uzyskano także m in. ze sprzedaży  hulajnogi, ufundowanej przez Damiana Romanika (886,00 zł.), lotu widokowego od Stefana Dynerowicza 800,00 zł, czy voucherów Gospodarstwa Ekologicznego Wańczykówka (1 651,00 zł za 3 sztuki), a talony na drewno opałowe z Tartaku Filp, decyzją licytującego zostały przekazane osobom potrzebującym. 

Czarnoborski Sztab serdecznie dziękuje wszystkim licytującym oraz wspierającym działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – bez Was ta zbiórka by się nie udała! 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz