20-latek jechał samochodem dostawczym pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami

piątek, 5.1.2024 12:06 241 0

20-letni wałbrzyszanin został zatrzymany do kontroli drogowej przez wspólny patrol Policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego. W jej trakcie szybko wyszło na jaw, że mieszkaniec naszego miasta w dalszą trasę już nie pojedzie, gdyż ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Poza wieloletnim zakazem kierowania i wysoką grzywną grozi mu także kara pozbawienia wolności do lat 2.

W toku pełnienia służby 4 stycznia około godziny 14:00 funkcjonariusze na ul. Uczniowskiej na Szczawienku zauważyli jadący tą drogą samochód dostawczy i postanowili przeprowadzić kontrolę drogową. Mundurowi podczas wykonywanych czynności szybko ustalili, że niestety kierujący w dalszą trasę już nie pojedzie.

Według policyjnych systemów 20-latek, na podstawie decyzji wydanej przez Prezydenta Miasta Wrocławia, miał cofnięte uprawnienia do poruszania się pojazdami. Tym samym wałbrzyszanin popełnił przestępstwo drogowe, za co będzie musiał teraz odpowiedzieć przed sądem. Samochód dostawczy po kilkudziesięciu minutach odebrała osoba wskazana przez kierującego, a posiadająca uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)