komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

19-latek wjechał w przystanek - jedna osoba w szpitalu

poniedziałek, 2.11.2020 12:52 , komentarze: 0 , odsłony: 750
kategorie artykułu:

W sobotę późnym wieczorem w Wałbrzychu na ul. Armii Krajowej doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Po godzinie 22:00 samochód osobowy wjechał w przystanek i oczekujących na autobus pieszych. W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci za popełnione przestępstwo w ruchu drogowym odebrali kierującemu prawo jazdy. Ustalili również, że 19-latek był trzeźwy. 

Z ustaleń wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego wynika, że 19-latek w wyniku nadmiernej prędkości na łuku drogi, kierowanym przez siebie samochodem zjechał na chodnik, a następnie uderzył w wiatę przystankową, a także siedzące na przystanku osoby piesze. Pierwszej z nich nic poważnego się nie stało, drugą z obrażeniami prawej nogi zabrał z miejsca zdarzenia zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze ostatecznie zatrzymali kierującemu prawo jazdy i odebrali elektronicznie dowód rejestracyjny za uszkodzenia samochodu. Sporządzili również wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyż pojazd nie miał aktualnego ubezpieczenia. Sam samochód trafił na parking strzeżony. Policjanci ustalili, że sprawca wypadku był trzeźwy. Zlecili jednak wykonanie badań krwi, aby sprawdzić, czy nie znajdował się pod wpływem narkotyków.

Apelujemy do osób prowadzących różnego typu pojazdy o zachowanie ostrożności na drogach. Warto po raz kolejny wspomnieć o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczaniu tej dozwolonej. Pamiętajmy, aby wyprzedzać w miejscach dozwolonych. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu. Chwila nieuwagi może zakończyć się poważnym wypadkiem, tak jak w opisanym powyżej przypadku.

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

piątek, 27.11.2020 12:13
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz