19-latek jechał za szybko i uderzył w przydrożne barierki [Foto]

wtorek, 27.9.2022 12:57 991 1

Wałbrzyscy policjanci codziennie prowadzą działania, aby wyeliminować z ruchu kierujących, którzy rażąco łamią przepisy związane z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze oraz tę prędkość przekraczają. Z tego właśnie powodu doszło wczoraj po południu na ul. Gagarina do groźnie wyglądającej kolizji.

W poniedziałek 26 września przed godziną 15:00, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na jezdni, jadący ul. Gagarina w kierunku ul. Wieniawskiego kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, na łuku drogi uderzył w przydrożne barierki ochronne – uszkadzając 14 przęseł, doprowadził do obrócenia się samochodu i ostatecznie jego przewrócenia się na bok. Na szczęście 19-letni mężczyzna, jak i pasażer, opuścili samochód o własnych siłach i nic poważnego im się nie stało. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym wałbrzyszanin został ukarany mandatem karnym w kwocie 1020 złotych, a funkcjonariusze odebrali elektronicznie także dowód rejestracyjny samochodu za uszkodzenia. Mężczyzna był trzeźwy.

Przypominamy, że każdy kto wsiada za kierownicę swojego pojazdu odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.

KMP w Wałbrzychu

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

środa, 28.09.2022 10:32
Ładny widok. I co, też się ,,zagapil,,?.....na tel.