17. edycja MTB Sudety Challenge dobiegła końca

wtorek, 3.8.2021 16:46 840 0

W piątek 30 lipca, zakończyła się 17. edycja MTB Sudety Challenge. Dla przypomnienia, pierwszy wyścig odbył się w 2004 roku i przyciągnął całą rzeszę miłośników kolarstwa górskiego z Europy oraz Świata (Australia, Japonia, Stany Zjednoczone). Niestety ze względu na panującą pandemię i szereg wprowadzonych obostrzeń, zeszłoroczne zawody musiały zostać odwołane.

W tym roku zawodnicy mieli do dyspozycji dwa warianty przejazdu – etap podstawowy „classic”, trwający około 4 godzin dziennego przejazdu oraz etap „lite” (krótsza opcja, stanowiąca 65-70% długości i czasu przejazdu trasą podstawową). Podobnie jak w poprzednich edycjach, tak i w tym roku zawodnicy z różnych krajów mieli do pokonania pięć trudnych etapów, z mnóstwem przewyższeń, o łącznej długości 304 km (na dystansie Classic) i 211,9 km (na dystansie Lite). Wyścig rozpoczął się w poniedziałek 26.07.2021 roku w Stroniu Śląskim. Zaś ostatnie dwa etapy, Kung Fu Panda oraz F.R.I.D.A.Y. odbywały się w Głuszycy.

Ceremonia dekoracji zwycięzców etapu piątego oraz klasyfikacji generalnej odbyła się w pięknych okolicznościach przyrody na Łowisku Pstrąga w Łomnicy. Wśród zawodników znalazło się dwóch mieszkańców Głuszycy – Dawid Duława(ELASTOTECH BOHEMA MTB TEAM) oraz zwycięzca klasyfikacji generalnej w kategorii SOLO na dystansie Lite - Sylwester Molski (SKLEP ROWEROWY BIKE - FINGER WAŁBRZYCH). Medale oraz puchary dla najlepszych zawodników wręczał Burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Wszystkie wyniki dostępne są na stronie: http://www.mtbchallenge.com/wyniki 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)