komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

"Widzę, słyszę, reaguję" w dzielnicy Podzamcze

piątek, 6.9.2019 09:31 , komentarze: 0 , odsłony: 487
kategorie artykułu:

Przygotowany przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, policjantów Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Wałbrzyską Radę Seniorów cykl spotkań pod parasolem "Widzę, słyszę, reaguję" tym razem zorganizowany został przy ul. Grodzkiej w Wałbrzychu. Organizatorzy rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy o problemach z przemocą, o różnego rodzaju uzależnieniach, osoby starsze otrzymały informacje o tym jak chronić swoje oszczędności przed oszustami, a najmłodsi dowiedzieli się, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły. Nie zabrakło także tematyki naboru do Policji.

Każdy, kto w środę przed południem odwiedził rejon bazaru przy ul. Grodzkiej w Wałbrzychu, mógł porozmawiać z policjantkami oraz organizatorami przedsięwzięcia nt. problemów z przemocą w rodzinie, uzależnień od alkoholu, narkotyków oraz telefonu, internetu, a także gier komputerowych. Mieszkańcy miasta otrzymali informacje, gdzie szukać wsparcia psychologicznego, terapeutycznego oraz pedagogicznego.

Policjanci wraz z pracownikami MOPS-u i członkami Wałbrzyskiej Rady Seniorów rozmawiali także z osobami starszymi. Informowali seniorów o metodach oszustów, którzy wykorzystują każdą okazję, by przejąć ich oszczędności zbierane czasami przez całe życie. Mowa była m.in. o metodach na tzw. wnuczka, policjanta, czy też pracowników zaufanych instytucji publicznych.

Oczywiście podczas rozmów policjantki po raz kolejny opowiedziały zainteresowanym o codziennej służbie i  możliwościach rozwoju zawodowego. Krok po kroku przedstawiły proces przyjęcia do służby w Policji. Najmłodszym przekazały natomiast informacje nt. przechodzenia przez przejścia dla pieszych kierowane sygnalizacją świetlną i  bez sygnalizacji oraz przedstawiły zagadnienia związane z używaniem elementów odblaskowych, promując działania „Bezpieczna droga do szkoły”.

Zapraszamy na kolejne spotkania pod parasolem w godzinach od 12:00-14:00: 18 września na Podgórzu przy skrzyżowaniu ul. Świdnickiej z Niepodległości, 20 września w Śródmieściu na pl. Magistrackim, 23 września na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu oraz 28 września na terenie kompleksu Stara Kopalnia (w tym terminie w godzinach 11:00-15:00).

źródło: KMP w Wałbrzychu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.9.2020 11:34
poniedziałek, 14.9.2020 09:38
środa, 9.9.2020 08:21
poniedziałek, 7.9.2020 15:46
środa, 2.9.2020 11:44
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki