V Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym –„Wiosna idzie, bądźmy bezpieczni na drodze”

czwartek, 19.5.2022 09:36 543 0

Wałbrzyscy policjanci wzięli udział w V Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym –„Wiosna idzie, bądźmy bezpieczni na drodze” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 10 w Wałbrzychu. Celem konkursu było poznanie i utrwalenie podstawowych wiadomości związanych z udziałem dzieci i młodzieży w ruchu drogowym.

16 maja asp. szt. Agnieszka Głowacka – Kijek i mł. asp. Mariusz Płotkowiak z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzili Szkołę Podstawową Nr 10 w Wałbrzychu, gdzie odbywał się V Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym. Funkcjonariusze w zorganizowanym turnieju pełnili funkcję jury i czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Na początku spotkania policjanci przypomnieli zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach, zasady przechodzenia przez jezdnię oraz jazdy na rowerze i konieczność noszenia odblasków. Po krótkiej powtórce zespoły klasowe wzięły udział w potyczkach ze znajomości zasad ruchu drogowego.

Na uczestników czekały zagadki, pytania, uzupełniania zdań, puzzle, zadania związane ze znajomościami znaków, krzyżówki, a nawet zagadnienia związane z pierwszeństwem na skrzyżowanych. Niektóre okazały się bardzo łatwe dla uczniów, inne wymagały wyjaśnienia ze strony policjantów.

Uczniowie biorący udział w turnieju wykazali się ogromną wiedzą dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Klasy, które zdobyły największą liczę punktów, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Wszyscy uczestnicy turnieju dostali również od policjantów niespodzianki w postaci odblasków, które uczniowie obiecali nosić codziennie.

źródło: KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)