komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk

poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Izoldy, Celestyna


"Personelowi brakuje podstawowych środków ochrony przed koronawirusem" - relacja pacjenta oddziału zakaźnego

wtorek, 17.3.2020 09:01 , komentarze: 0 , odsłony: 444
kategorie artykułu:

W ostatnim czasie kilku mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego było hospitalizowanych w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu na oddziale chorób zakaźnych w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Jeden z mieszkańców Pieszyc przebywa obecnie we wspomnianej placówce i opowiedział naszej redakcji o zastosowanych procedurach, podejściu do pacjenta i problemach personelu medycznego.

- Na początku zadzwoniłem na numer 112, powiedziałem o powrocie z Niemiec i niepokojących objawach tj. o podwyższonej temperaturze, kaszlu i złym samopoczuciu. Dostałem numery, pod które miałem zadzwonić. Pod jeden numer się dodzwoniłem, pod inny nie. Ogólnie był rozgardiasz, myślę że trochę spanikowali pod nr 112, ale ostatecznie oceniam, że dobrze zainterweniowali. Pani dyspozytorka z nr 112 poinformowała mnie, że będziemy w kontakcie. Po dwóch, trzech godzinach od rozmowy o dziwo przyjechała karetka z dwoma panami w specjalnych pomarańczowych strojach. Zostałem przewieziony do izolatki w szpitalu w Wałbrzychu. W sobotę pobrano mi wymazy z gardła, nosa oraz próbki krwi. Moja rodzina do dziś jest w kwarantannie. Z przekazanych informacji pierwszy wynik mam na szczęście ujemny - mówi Doba.pl 42-letni mężczyzna dodając że: personel medyczny boi się o swoje zdrowie, bowiem w szpitalu brakuje podstawowych środków ochrony przed koronawirusem. Podejście personelu do pacjenta, to mistrzostwo świata, wszystko jest idealnie zgrane. Nie mam żadnych uwag. Chciałbym jednak aby ludzie, którzy zajmują się chorymi z podejrzeniem koronawirusa mieli zapewnione fartuchy, czepki i inne podstawowe wyposażenie. O to apeluję przez wasze pośrednictwo.

O brakach w wałbrzyskim szpitalu powiadomiliśmy Dolnośląski Urząd Wojewódzki i Ministerstwo Zdrowia. Czekamy na odpowiedź. Wszystkim życzymy dużo zdrowia i apelujemy o przestrzeganie zasad higieny.


Foto.: GIS

 

Wasze komentarze

wtorek, 31.3.2020 13:59
poniedziałek, 23.3.2020 10:39
poniedziałek, 23.3.2020 09:25
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki