"5 Sabacik Straży Miejskiej" z udziałem wałbrzyskich policjantów

poniedziałek, 19.9.2022 15:45 0

17 września na stadionie przy ul. Kusocińskiego w Wałbrzychu odbył się „5 Sabacik Straży Miejskiej” zorganizowany z okazji Dnia tej służby. Do udziału w tym przedsięwzięciu zaproszeni zostali również przedstawiciele wałbrzyskiej komendy. Dla policjantów była to okazja do zaprezentowania swojej pracy. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu, bądź przymierzyć kask czy kamizelkę kuloodporną i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Z okazji Dnia Straży Miejskiej w minioną sobotę na stadionie w dzielnicy Piaskowa Góra odbył się „5 Sabacik Straży Miejskiej”. W festynie wzięli udział również policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, profilaktyk z wałbrzyskiej komendy oraz funkcjonariusz z psem służbowym. Mundurowi opowiadali o swojej pracy i zaprezentowali sprzęt jaki wykorzystywany jest w codziennej służbie. Najmłodsi choć na chwilę mogli poczuć się policjantem, przymierzając części wyposażenia oraz akcesoria wykorzystywane w służbie. Przewodnik psa przeprowadził pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Dzieci z zachwytem przyglądały się jego umiejętnościom. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również radiowozy policyjne, do których każdy uczestnik mógł wsiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Festyn był również doskonałą okazją, aby promować zawód policjanta. Funckjonariusze zapoznawali zainteresowanych z ofertą podjęcia służby w Policji. Udzielali informacji jak wygląda procedura rekrutacyjna oraz jakie wymogi trzeba spełniać, aby wstąpić w szeregi naszej formacji.

KMP w Wałbrzychu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)