KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
mpk
LOTTO

niedziela, 2 października 2022

Teofila, Dionizego

Wałbrzyscy uczniowie z wizytą w Warszawie

piątek, 25.9.2015 13:23 , komentarze: 0 , odsłony: 638
kategorie artykułu:

W dniach 21-23 września 2015 r. przedstawiciele zespołu muzyczno-terapeutycznego "Marzenie" pod kierunkiem pani Ewy Świerczyńskiej, Grażyny Kozmowskiej, Barbary Żurakowskiej i Joanny Załupskiej, wraz z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wałbrzychu gościli w Warszawie. Dzięki dofinansowaniu przez panią Poseł RP Izabelę Katarzynę Mrzygłocką, zwiedzanie stolicy trzeba zaliczyć do bardzo udanego wyjazdu. Na miejscu na uczestników czekały same atrakcje. Zaraz po przyjeździe zjedzono obiad w stołówce Kancelarii Prezydenta, a potem rozpoczęto zwiedzanie warszawskiej Starówki z profesjonalnym przewodnikiem, który przybliżył historię Warszawy oraz pokazał najbardziej znane miejsca i symbole, z warszawską Syrenką na czele. 

Po intensywnym odkrywaniu Starego Miasta i ogólnie po wrażeniach związanych z podróżą chyba nikt nie miał tej nocy problemów z zaśnięciem. Noc spędzono w schronisku młodzieżowym, a następnego dnia po obfitym śniadaniu uczniowie ruszyli na podbój Stadionu Narodowego. Ogrom budowli zrobił na dzieciach duże wrażenie, które wdrapały się na samą górę trybun i stamtąd podziwiały panoramę Warszawy. Po okrążeniu stadionu, przebrani w galowe stroje, ruszyli do Łazienek Królewskich, a potem wprost pod budynek Sejmu. Po pozytywnie zakończonej kontroli torebek, plecaków itp. uczniowie wkroczyli w sejmowe mury i od razu trafili na pyszny obiad do sejmowej stołówki. Z pełnymi brzuchami powitano się z panią poseł Izabelą Katarzynę Mrzygłocką, która przyjęła gości serdecznie i ciepło. Opowiedziała o swojej pracy i przybliżyła najważniejsze zasady obowiązujące w Sejmie. W podziękowaniu za zaproszenie do Warszawy uczniowie podarowali jej na pamiątkę zdjęcie zespołu "Marzenie". Dzięki uprzejmości pani poseł, dzieci mogły spacerować po kompleksie gmachów sejmowych, przebywały m.in. w Sali Posiedzeń Sejmu oraz w gabinecie marszałek Sejmu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Po wizycie w Sejmie, uczniowie udali się metrem na "Rejs po niebie" do Centrum Nauki Kopernik. Pokaz konstelacji gwiaździstego nieba w planetarium "Niebo Kopernika" zapierał dech w piersiach.

Wizytę w Warszawie zakończomo nocnym podziwianiem kolorowo oświetlonego Pałacu Kultury i Nauki. Warszawę pożegnano ciepło i z rozrzewnieniem.

źródło: UM Wałbrzych

 

Wasze komentarze

czwartek, 1.10.2015 10:52
poniedziałek, 28.9.2015 12:21
czwartek, 24.9.2015 11:20
czwartek, 24.9.2015 11:15
czwartek, 24.9.2015 11:07
czwartek, 17.9.2015 10:48
poniedziałek, 14.9.2015 11:42
czwartek, 10.9.2015 12:34
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
OSiR Dzierżoniów
OSiR Dzierżoniów
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
test
Czas generowania: 0,12683 sekund