KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
mpk
LOTTO

wtorek, 7 grudnia 2021

Marcina, Ambrożego

Kolejne przetasowania w PO, PiS nie ujawnia list, SLD robi przymiarki

czwartek, 6.8.2015 14:28 , komentarze: 0 , odsłony: 591
kategorie artykułu:

W trakcie spotkania zarządu PO 5 sierpnia w Warszawie premier Ewa Kopacz zapowiedziała przetasowania na listach stworzonych przez regiony. Z kolei PiS jak donosi Gazeta Wyborcza  "ogląda się na PO i szuka miejsc dla gowinowców i ziobrystów". SLD wystartuje w koalicji i ze wspólnych list pod nazwą Zjednoczona Lewica. 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zmiany w PO dosięgną również Dolny Śląsk. Nadal niepewnie może czuć się Katarzyna Mrzygłocka, jedynka na liście z okręgu wałbrzyskiego. Zagrażać jej może jak już informowaliśmy Tomasz Siemoniak, obecny szef MON. Choć Ewa Kopacz podkreśliła, że minister ma jeszcze wiele do zrobienia w ministerstwie to jego kandydatura jest poważnie rozważana. Ma to związek z decyzją premier, która nie chce, aby na szczytach list pojawiły się nazwiska szefów partii w poszczególnych województwach. Jeszcze w piątek ma zapaść decyzja dotycząca odwołania się przez Monikę Wielichowską, która czuje się poszkodowana przez władze regionu, które zadecydowały o jej starcie z czwartej pozycji.

Barbara Nowacka w Warszawie, Kazimiera Szczuka lub Anna Grodzka w Krakowie, Janusz Palikot w Lublinie, Leszek Miller w Gdyni, Dariusz Joński w Łodzi, Jerzy Wenderlich w Toruniu - to tylko niektóre przymiarki do jedynek na liście Zjednoczonej Lewicy. We Wrocławia wymieniana jest Anna Kubica z Twojego Ruchu. Nie wiadomo, kto otworzy listę w Wałbrzychu; dwójką nieoficjalnie ma być tam były sekretarz generalny Sojuszu Marek Dyduch.

- Prezes trzyma wszystkich w niepewności jak najdłużej - mówi w "GW" polityk z władz partii. Kaczyński od lat, we wszystkich wyborach postępuje w ten sam sposób: najpierw prosi władze poszczególnych regionów o przesłanie swoich propozycji w porządku alfabetycznym, a później komitet polityczny dokonuje ostatecznych wyborów. Jak mówi się nieoficjalnie jedynką z okręgu wałbrzyskiego ma być Anna Zalewska. Na szczycie listy we Wrocławiu pojawić się ma Mirosława Stachowiak-Różecka.

Czytaj także:

Listy PO do wyborów gotowe. Niespodzianka dla Świdnicy

 

 

Wasze komentarze

sobota, 3.10.2015 08:30
piątek, 25.9.2015 10:29
1
sobota, 19.9.2015 08:15
środa, 9.9.2015 10:18
poniedziałek, 7.9.2015 09:18
poniedziałek, 7.9.2015 09:05
1
poniedziałek, 7.9.2015 09:02
wtorek, 1.9.2015 14:27
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Restauracja Teatralna
Restauracja Teatralna
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
OSiR Dzierżoniów
OSiR Dzierżoniów
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Sklepy Wielobranżowe BEJ
Sklepy Wielobranżowe BEJ
test
Czas generowania: 0,08867 sekund