KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
mpk
LOTTO

wtorek, 6 grudnia 2022

Mikołaja, Jaremy

Kolejne przetasowania w PO, PiS nie ujawnia list, SLD robi przymiarki

czwartek, 6.8.2015 14:28 , komentarze: 0 , odsłony: 655
kategorie artykułu:

W trakcie spotkania zarządu PO 5 sierpnia w Warszawie premier Ewa Kopacz zapowiedziała przetasowania na listach stworzonych przez regiony. Z kolei PiS jak donosi Gazeta Wyborcza  "ogląda się na PO i szuka miejsc dla gowinowców i ziobrystów". SLD wystartuje w koalicji i ze wspólnych list pod nazwą Zjednoczona Lewica. 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zmiany w PO dosięgną również Dolny Śląsk. Nadal niepewnie może czuć się Katarzyna Mrzygłocka, jedynka na liście z okręgu wałbrzyskiego. Zagrażać jej może jak już informowaliśmy Tomasz Siemoniak, obecny szef MON. Choć Ewa Kopacz podkreśliła, że minister ma jeszcze wiele do zrobienia w ministerstwie to jego kandydatura jest poważnie rozważana. Ma to związek z decyzją premier, która nie chce, aby na szczytach list pojawiły się nazwiska szefów partii w poszczególnych województwach. Jeszcze w piątek ma zapaść decyzja dotycząca odwołania się przez Monikę Wielichowską, która czuje się poszkodowana przez władze regionu, które zadecydowały o jej starcie z czwartej pozycji.

Barbara Nowacka w Warszawie, Kazimiera Szczuka lub Anna Grodzka w Krakowie, Janusz Palikot w Lublinie, Leszek Miller w Gdyni, Dariusz Joński w Łodzi, Jerzy Wenderlich w Toruniu - to tylko niektóre przymiarki do jedynek na liście Zjednoczonej Lewicy. We Wrocławia wymieniana jest Anna Kubica z Twojego Ruchu. Nie wiadomo, kto otworzy listę w Wałbrzychu; dwójką nieoficjalnie ma być tam były sekretarz generalny Sojuszu Marek Dyduch.

- Prezes trzyma wszystkich w niepewności jak najdłużej - mówi w "GW" polityk z władz partii. Kaczyński od lat, we wszystkich wyborach postępuje w ten sam sposób: najpierw prosi władze poszczególnych regionów o przesłanie swoich propozycji w porządku alfabetycznym, a później komitet polityczny dokonuje ostatecznych wyborów. Jak mówi się nieoficjalnie jedynką z okręgu wałbrzyskiego ma być Anna Zalewska. Na szczycie listy we Wrocławiu pojawić się ma Mirosława Stachowiak-Różecka.

Czytaj także:

Listy PO do wyborów gotowe. Niespodzianka dla Świdnicy

 

 

Wasze komentarze

sobota, 3.10.2015 08:30
piątek, 25.9.2015 10:29
1
sobota, 19.9.2015 08:15
środa, 9.9.2015 10:18
poniedziałek, 7.9.2015 09:18
poniedziałek, 7.9.2015 09:05
1
poniedziałek, 7.9.2015 09:02
wtorek, 1.9.2015 14:27
Mati Autogaz
Mati Autogaz
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
OSiR Dzierżoniów
OSiR Dzierżoniów
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
test
Czas generowania: 0,1582 sekund