KOMUNIKATY.doba.pl - nowy cennik!
mpk
LOTTO

niedziela, 21 lipca 2024

Daniela, Diany

ESK 2016 - koncert Ennio Morricone

czwartek, 17.9.2015 14:41 , komentarze: 0 , odsłony: 1026
kategorie artykułu:

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 zaprasza na jedyny w Polsce
koncert Ennio Morricone

Legendarny kompozytor muzyki filmowej wystąpi 23 lutego 2016 roku w Hali Stulecia. Koncert Ennio Morricone będzie jednym z ważnych wydarzeń programu muzycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 

Występ Ennio Morricone to część światowego tournée pod hasłem "60 Years Of Music". Słynny włoski artysta, kompozytor i dyrygent w 2016 roku świętuje 60-lecie pracy artystycznej. W czasie sześciu dekad skomponował 600 utworów z muzyką filmową, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami, rozpoznawalnymi we wszystkich zakątkach świata. 

Wrocław, będący w 2016 roku Europejską Stolicą Kultury, to jedyne polskie miasto, do którego zawita ten znakomity artysta. Ennio Morricone przyjedzie do stolicy Dolnego Śląska z chórem i orkiestrą, w skład których wejdzie prawie 200 muzyków. Jego koncert w Hali Stulecia będzie jednym z najbardziej "kameralnych" koncertów podczas tournée – wystąpi tu przed pięciotysięczną publicznością na ogromnej, liczącej 324 metry kwadratowe scenie. 

- Koncert Ennio Morricone znakomicie wpisuje się w ideę i program Europejskiej Stolicy Kultury. To jedno z wydarzeń, które dotąd trzymaliśmy w tajemnicy - ujawnia Krzysztof Maj, dyrektor biura ESK Wrocław 2016. - To wspaniale, że w roku w którym Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury będziemy gościli jednego z największych ambasadorów tejże kultury w świecie i to w momencie, gdy świętuje on 60-lecie działalności artystycznej - dodaje dyrektor Maj. 

- To wielki artysta, którego muzykę filmową zna prawie każdy. Genialnie wzmacnia ona treści filmów, ale jest także jakością samą w sobie. Któż bowiem nie zna Tematu Debory z “Dawno temu w Ameryce” czy Oboju Gabriela z “Misji”, nie wspominając o muzyce do "Bękartów wojny" czy obu części filmu biograficznego o Janie Pawle II. Jego muzyka wzrusza i zachwyca bez względu na muzyczne wykształcenie czy wiek. To wielkie wyróżnienie dla Wrocławia, że będziemy mogli gościć u nas tak wspaniałą postać i wraz z nim obchodzić jego piękny jubileusz - mówi Agnieszka Franków-Żelazny, kurator ds. muzyki ESK Wrocław 2016. 

Na potrzeby trasy kompozytor przygotował specjalny program. W repertuarze nie zabraknie jednak miejsca dla klasycznych kompozycji z epickich westernów Sergio Leone czy "Misji" Rolanda Joffé.

- Podczas przyszłorocznej trasy będę wykonywał zupełnie nowy program, nad którym obecnie pracuję – zapowiada Maestro Morricone, jedyny kompozytor muzyki filmowej nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową honorowym Oscarem. – Słuchacze będą mogli na przykład posłuchać suity stworzonej z utworów, jakie skomponowałem do siedmiu różnych filmów, z których każdy otrzymał Oscara!

 

Sprzedaż biletów na wrocławski koncert (23 lutego 2016 roku) rozpocznie się 5 października 2015 roku.

  

Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016

 

Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 to rozpisany na kilka lat z kulminacją w 2016 roku program składający się z 400 projektów, w skład których wchodzi około tysiąca wydarzeń artystycznych, festiwali, koncertów i imprez w przestrzeni miejskiej oraz zestaw programów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych skierowanych dla mieszkańców Wrocławia. Istotnymi punktami Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu są inicjatywy wrocławian współtworzących program ESK m.in. przez program mikroGRANTÓW, czy, zainicjowanych w tym roku, Parków ESK.

Nad realizacją planu ESK WRO 2016, wchodzącej w skład strategii rozwoju Wrocławia, pracuje zespół ekspertów, menedżerów, artystów skupionych wokół Biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Program imprez konstruują kuratorzy poszczególnych sekcji (architektura, film, literatura, muzyka, opera, sztuki wizualne, teatr, performance), połączeni spójną wizją miasta – tętniącego kulturą forum.

Wrocław jest pierwszym polskim miastem, który otrzymał prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w obecnym kształcie. (W 2000 roku Miastem Kultury Europejskiej był Kraków). Ideą ESK, która jest programem Unii i Komisji Europejskiej, zainicjowanym w 1985 roku przez grecką Minister Kultury Melinę Mercouri, jest wzajemne poznanie, zbliżenie i dialog międzykulturowy Europejczyków. Miasta noszące tytuł ESK przez rok skupiają na sobie uwagę całej Europy. 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2015 14:41
czwartek, 29.1.2015 15:20
Autocentrum JOL-LAK
Autocentrum JOL-LAK
Autorejestrowanie
Autorejestrowanie
Sprzęt rehabilitacyjny
Sprzęt rehabilitacyjny
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
PRZEGLĄDY REJESTRACYJNE
Impress kurs tańca
Impress kurs tańca
Studio Językowe Status
Studio Językowe Status
Radiotaxi BIS
Radiotaxi BIS
Basen Fitness Aquarius
Basen Fitness Aquarius
Restauracja Gaspar
Restauracja Gaspar
OSiR Dzierżoniów
OSiR Dzierżoniów
test