poniedziałek, 20 maja 2024

Bazylego, Bernardyna

Pierwszy wałbrzyski Bieg na szpilkach

czwartek, 13.11.2014 10:56 , komentarze: 0 , odsłony: 1496

Za nami kolejna Noc Zakupów w Galerii Victoria. Tym razem w dniach 8 - 10 towarzyszyło jej wiele atrakcji, m.in. poniedziałkowy I Bieg na szpilkach. Panie biegły na dystansie 20 m po czerwonym dywanie. Warunkiem uczestnictwa były buty na wysokim obcasie, przynajmniej 7 cm. Nagrodą główną był bon na zakupy w GV o wartości 1000 zł.

Ostatni wieczór poprzedzający Noc Zakupów upłynął pod hasłem rywalizacji sportowej. Mamy i córki mogły liczyć na profesjonalne zdjęcie wykonane przez Waldemara Łomżę, a na panie potrafiące biegać na szpilkach czekały bony na zakupy za 1000, 300 i 200 zł.

W pierwszym wałbrzyskim Biegu na szpilkach wzięło udział jedenaście uczestniczek na obcasach 8 - 11,5 cm. Po komisyjnym mierzeniu obcasów, panie założyły numery startowe i wzięły udział w żywiołowej rozgrzewce z elementami zumby poprowadzonej przez instruktorkę ze Szkoły Tańca Havana. Dziewczyny miały w jak najkrótszym czasie pokonać dystans 20m po czerwonym dywanie ułożonym w rotundzie galerii.

Bieg wygrała Karina Dardzińska startująca z nr 20, biegnąca w 9 cm szpilkach. Pokonanie wyznaczonej odległości zajęło jej 4,3 sekundy. O 0,4 sekundy dłużej biegła Justyna Piela z nr 3, rywalizująca w czarnych czółenkach na 9,5 cm obcasach. Najwięcej emocji przyniosło wyłonienie laureatki trzeciego miejsca. Udało się to dopiero w trzeciej dogrywce. Ostatecznie, trzecią lokatę zdobyła Sara Nowak z nr 1 w białych 10 cm szpilkach. Nagrodę pocieszenia otrzymała, dzielnie jej sekundująca, Orietta Bąkowska z nr 13 w 11 cm szpilkach w paseczki zebry. Obie panie przebiegły dystans w 5,1 sekund. Zwycięskie panie poza bonami na zakupy zostały udekorowane medalami. Wszystkie uczestniczki otrzymały bony rabatowe na zakup butów.

poniedziałek, 17.2.2020 11:29