Lokale wyborcze otwarte będą w godzinach od 7.00 do 21.00.
KTO MOŻE GŁOSOWAĆ
Zagłosować mogą mieszkańcy miasta Wałbrzycha, którzy ukończyli 18 rok życia, zameldowani na stałe w Wałbrzychu (chyba, że wpisali się do rejestru wyborców w innej gminie). W Wałbrzychu mogą także głosować mający miejsce zamieszkania w Wałbrzychu (np. osoby zameldowane czasowo), pod warunkiem, że są dopisani do stałego rejestru wyborców w Wałbrzychu. Wpisać się do rejestru wyborców można w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu przy ul. Kopernika 2.
NA KOGO MOŻNA ZAGŁOSOWAĆ
RADA MIEJSKA WAŁBRZYCHA I PREZYDENT MIASTA WAŁBRZYCHA
W wyborach radnych do Rady Miejskiej Wałbrzych został podzielony na 5 okręgów wyborczych, w których wybierzemy po 5 radnych:
Okręg Nr 1 – Podzamcze, Lubiechów, Książ
Okręg Nr 2 – Piaskowa Góra, Szczawienko
Okręg Nr 3 – Biały Kamień, Konradów, Sobięcin
Okręg Nr 4 – Nowe Miasto, Stary Zdrój, Rusinowa, Kozice, Poniatów
Okręg Nr 5 – Śródmieście, Podgórze, Gaj, Glinik Nowy, Glinik Stary
Dokładny podział Miasta na okręgi wyborcze znajduje się tutaj:
obwieszczenie okrgi 2014
W wyborach do Rady Miejskiej Wałbrzycha zarejestrowało się 7 komitetów wyborczych. O 25 miejsc w Radzie Miejskiej ubiegać się będzie 337 kandydatów.
O funkcję Prezydenta Miasta Wałbrzycha ubiega się 5 kandydatów
Wszystkich kandydatów na radnych oraz na Prezydenta Miasta Wałbrzycha można znaleźć pod tym adresem:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/26501
SEJMIK WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
Wałbrzych znajduje się w 3 okręgu wyborczym w wyborach radnych do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w którym wybranych zostanie 8 radnych. O te 8 mandatów ubiega się 108 kandydatów z 9 komitetów wyborczych, których można znaleźć pod tym adresem:
http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/wojewodztwa/view/2
JAK MOŻNA ZAGŁOSOWAĆ
Głosowanie osobiste w lokalu wyborczym:
W celu otrzymania kart do głosowania trzeba Komisji Wyborczej okazać dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem.
Głosuje się stawiając znak X w kratce obok nazwiska kandydata/tów:
- w wyborach do Rady Miejskiej Wałbrzycha i sejmiku - głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając na karcie do głosowania znak „x” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego z kandydatów z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu
Informacja o sposobie głosowania:
Rada - Info-Rada
Sejmik -Info-Sejmik
- w wyborach Prezydenta Miasta Wałbrzycha – głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak „x” (dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata
Informacja o sposobie głosowania:
Info-Głosowanie
Głosowanie przez pełnomocnika i korespondencyjne, inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
DOPISANIE DO SPISU WYBORCÓW
Wyborca niepełnosprawny, na podstawie art. 28 § 1 pkt. 1 Kodeksu wyborczego (Dz. U z 2011 r., poz. 112 z późn.zm.), może na własny wniosek wniesiony do Biura Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych przy ul. M Kopernika 2 - poniedziałek, środa ,czwartek od godz. 7.30 do 15.30, we wtorki 7.30-16.30, w piątki 7.30-14.30, dopisać się do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania najpóźniej w 5. dniu przed dniem wyborów tj. do 11 listopada 2014 r.
GŁOSOWANIE PRZEZ PEŁNOMOCNIKA
Zgodnie z art. 54 Kodeksu wyborczego wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721) oraz wyborca, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 75 lat, może udzielić pełnomocnictwa do głosowania w jego imieniu w wyborach, zwanego dalej „pełnomocnictwem do głosowania”.
Pełnomocnikiem może być tylko osoba wpisana do rejestru wyborców w tej samej gminie, co udzielający pełnomocnictwa do głosowania. Pełnomocnictwa do głosowania udziela się przed pracownikiem urzędu upoważnionym przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha do sporządzania aktów pełnomocnictwa do głosowania. Akt pełnomocnictwa do głosowania sporządza się na wniosek wyborcy, wniesiony do tut. Urzędu najpóźniej w 9. dniu przed dniem wyborów tj. do 7 listopada 2014 roku. Wniosek można pobrać i złożyć w Biurze Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych przy ul. M Kopernika 2 - poniedziałek, środa ,czwartek od godz. 7.30 do 15.30, we wtorki 7.30-16.30, w piątki 7.30-14.30.
Do wniosku załącza się
1) kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności osoby udzielającej pełnomocnictwa do głosowania,
2) pisemną zgodę osoby mającej być pełnomocnikiem, zawierającą jej nazwisko i imię (imiona) oraz adres zamieszkania, a także nazwisko i imię(imiona) osoby udzielającej pełnomocnictwa do głosowania,
3) kopię zaświadczenia o prawie do głosowania wydanego osobie mającej być pełnomocnikiem – w przypadku gdy osoba ta nie jest wpisana do rejestru wyborców w tej samej miejscowości co udzielający pełnomocnictwa do głosowania i przepisy szczególne dotyczące danych wyborów przewidują możliwość uzyskania takiego zaświadczenia.
Akt pełnomocnictwa do głosowania jest sporządzany w miejscu zamieszkania wyborcy udzielającego pełnomocnictwa do głosowania wskazanym we wniosku.
Akt pełnomocnictwa do głosowania może być sporządzony na obszarze gminy poza miejscem zamieszkania wyborcy udzielającego pełnomocnictwa do głosowania, jeżeli wyborca zwróci się o to we wniosku.
GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE PRZEZ WYBORCÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Zgodnie z art. 61a § 1 Kodeksu wyborczego wyborca niepełnosprawny o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych może głosować korespondencyjnie. Głosowanie korespondencyjne przez wyborców niepełnosprawnych jest wyłączone w przypadku udzielenia przez wyborcę niepełnosprawnego pełnomocnictwa do głosowania.
Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę niepełnosprawnego Prezydentowi Miasta do 21. dnia przed dniem wyborów tj. do dnia 26 października 2014 roku – do Biura Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych mieszczącego sie przy ul. M Kopernika 2 w poniedziałki, środy , czwartki od godz. 7.30 do 15.30, we wtorki 7.30-16.30, w piątki 7.30-14.30., tel. 74 6655214, fax: 74 6655212/ 6655267, e-mail: m.janowska@um.walbrzych.pl
Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, faksem lub w formie elektronicznej. Zgłoszenie powinno zawierać nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL wyborcy niepełnosprawnego, oświadczenie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców, oznaczenie wyborów, których dotyczy zgłoszenie, a także wskazanie adresu stałego zamieszkania, na który ma być wysłany pakiet wyborczy.
Do zgłoszenia dołącza się kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o ustaleniu stopnia niepełnosprawności. W zgłoszeniu wyborca niepełnosprawny może zażądać przesłania mu wraz z pakietem wyborczym nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille'a.
Wyborca niepełnosprawny, który zgłosił zamiar głosowania korespondencyjnego, otrzymuje z urzędu gminy pakiet wyborczy, nie później niż 7 dni przed dniem wyborów. Pakiet wyborczy doręcza się wyłącznie do rąk własnych wyborcy niepełnosprawnego, po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i pisemnym pokwitowaniu odbioru.
Jeżeli odbierający nie może potwierdzić odbioru doręczający sam stwierdza datę doręczenia oraz wskazuje odbierającego i przyczynę braku jego podpisu.
W przypadku nieobecności wyborcy niepełnosprawnego pod wskazanym adresem doręczający umieszcza zawiadomienie o terminie powtórnego doręczenia. Termin powtórnego doręczenia nie może być dłuższy niż 3 dni od dnia pierwszego doręczenia.
W skład pakietu wyborczego wchodzi:
- koperta zwrotna,
- karta lub karty do głosowania,
- koperta na kartę lub karty do głosowania,
- instrukcja głosowania korespondencyjnego,
- nakładki na karty do głosowania sporządzone w alfabecie Braille'a - jeżeli wyborca zażądał ich przesłania,
- oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania.
Wyborca niepełnosprawny głosujący korespondencyjnie, po wypełnieniu karty do głosowania wkłada ją do koperty na kartę do głosowania, którą zakleja, a następnie kopertę tę wkłada do koperty zwrotnej łącznie z podpisanym oświadczeniem i przesyła ją do właściwej Obwodowej Komisji Wyborczej.
GŁOSOWANIE PRZY UŻYCIU NAKŁADKI BRAILLE'A
Zgodnie z art. 40a Kodeksu wyborczego wyborca niepełnosprawny może głosować przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille'a.
Wyborca niepełnosprawny może także głosować przy użyciu nakładki na kartę do głosowania sporządzonej w alfabecie Braille'a, w lokalu wyborczym. W dniu wyborów obwodowa komisja wyborcza wraz z kartą do głosowania wyda wyborcy niepełnosprawnemu, na jego prośbę, nakładkę na tę kartę. Po oddaniu głosu wyborca obowiązany jest zwrócić komisji obwodowej nakładki na karty.
TRANSPORT DLA OSÓB MAJĄCYCH TRUDNOŚCI Z PORUSZANIEM SIĘ
Wyborcy, którzy mają problemy z dostaniem się do lokalu wynikające z niepełnosprawności, wieku czy choroby mogą skorzystać z bezpłatnego dowozu transportem Straży Miejskiej w godz. 9.00-18.00. Potrzebę skorzystania z transportu należy zgłaszać w dzień wyborów pod numerem tel. Straży Miejskiej: 74 66 55 200 lub 986.
GDZIE MOŻNA ZAGŁOSOWAĆ
Wybory zostaną przeprowadzone w 66 obwodach powszechnych oraz 6 obwodach zamkniętych.
UWAGA! W 2013 roku nastąpiła zmiana w podziale Wałbrzycha na obwody głosowania. Szczególnie duże zmiany zostały wprowadzone w dzielnicach Podzamcze i Piaskowa Góra, ale nastąpiły także w pozostałych dzielnicach.
Dokładny podział Miasta na obwody glosowania znajduje się tutaj:
obwieszczenie lokale samorządowe
Przed pójściem na głosowanie sprawdź, gdzie będziesz głosował:
Podzamcze (okręg Nr 1):
Obwody 15, 16, 17:
ALEJA Podwale, ul. Blankowa, Basztowa , Hetmańska Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 21, przy ul. Grodzkiej 71
Obwód 18:
Grodzka od nr 1 do końca (nieparzyste) i od nr 2 do nr 40 (parzyste) Niepubliczne Przedszkole „Stokrotka”, przy ul. Grodzkiej 13
Obwody 19 i 20:
Grodzka od nr 42 do końca (parzyste), Kasztelańska, Husarska, Jana Pawła II, Poselska, Równoległa, Topolowa od nr 1 do nr 15 (numeracja kolejna), Henryka Wieniawskiego nr 39, 41, 84 Zespół Żłobków Samorządowych nr 2 , przy ul. Kasztelańskiej 7
Obwody 21, 22, 23 i 24:
Forteczna, Senatorska, Henryka Wieniawskiego od nr 7 do nr 35 (numeracja kolejna), Palisadowa Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Palisadowej 48
Lubiechów i Książ (okręg Nr 1)
Obwód 1:
Jeździecka, Lisia, Łowiecka, Piastów Śląskich, Wilcza Rady Wspólnoty Samorządowej „Lubiechów”, przy ul. Wilczej 12/1
Piaskowa Góra (okręg Nr 2)
Obwód 5:
Tadeusza Boya Żeleńskiego, Władysława Broniewskiego od nr 1 do nr 33 (nieparzyste), Dr. Judyma, Obrońców Westerplatte, Dr. Mieczysława Orłowicza, Luisa Pasteura, Alfreda Sokołowskiego, Prymasa Stefana Wyszyńskiego od nr 23 do nr 71 (nieparzyste) i od nr 38 do nr 108 (parzyste) Zespół Szkół Nr 4, przy ul. A. Sokołowskiego 75
Obwody 6, 7 i 8:
PLAC Ludwika Zamenhofa
ULICE: Władysława Broniewskiego od nr 35 do końca (nieparzyste) i od nr 2 do końca (parzyste), Długa od nr 41 do końca (nieparzyste) i od nr 4 do końca (parzyste), Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Ludwika Hirszfelda, Janusza Kusocińskiego, Zofii Nałkowskiej, Leonida Teligi, Prymasa Stefana Wyszyńskiego od nr 73 do końca (nieparzyste) i od nr 108a do końca (parzyste), Kornela Makuszyńskiego, Topolowa od nr 16 do końca (numeracja kolejna), Leona Wyczółkowskiego Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 15, przy ul. L. Hirszfelda 1
Obwody 9 i 13:
Główna, Zygmunta Krasińskiego, Leona Kruczkowskiego, Cypriana Kamila Norwida, Odlewnicza, Proletariacka, Prostopadła, Przelotowa, Tomasza Rabiegi, Środkowa, Wrocławska od nr 38 do nr 58 (parzyste) i od nr 73 do nr 81 (nieparzyste) Publiczne Gimnazjum Nr 6, przy ul. Głównej 2
Obwody 10 i 11:
Ksawerego Dunikowskiego, Teodora Duracza, Piotra Michałowskiego, Józefa Chełmońskiego, Długa nr 1, 2 i od nr 3 do nr 39 (nieparzyste), Jacka Malczewskiego Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 37, przy ul. K. Dunikowskiego 39
Obwód 12:
Mieszka I, Piętnastolecia, Tysiąclecia Zespole Szkół Muzycznych, przy ul. Piętnastolecia 24
Obwód 14:
Jana Długosza, Porcelanowa, Gen. Stefana Grota-Roweckiego, Szlifierska, Wrocławska od nr 14 do nr 28a (parzyste) i od nr 15 do nr 59 (nieparzyste), Prymasa Stefana Wyszyńskiego od nr 1 do nr 21a (nieparzyste) i od nr 2 do nr 36 (parzyste) MOPS – filia, przy ul. Gen. Stefana Grota Roweckiego 3
Szczawienko (okręg Nr 2)
Obwód 2:
Aleja Gen. Charlesa de Gaulle’a ULICE: Azaliowa, Jaworowa, Lubiechowska, Makowa, Wincentego Witosa, Marii Dąbrowskiej, Szymona Fabiana, Jurija Gagarina, Kamienna, Klonowa, Książańska, Kwiatowa, Łączna, Nowa, Henryka Wieniawskiego od nr 1 do nr 6 (numeracja kolejna), Zakole, Zdrojowa Budynek po Przedszkolu Samorządowym, przy ul. H. Wieniawskiego 31
Obwód 3:
PLAC Joachima Lelewela ULICE: Joachima Lelewela, Ogrodowa, Pogodna, Robotnicza, Rzeczna, Stacyjna, Traktorzystów, Uczniowska, Wesoła, Wrocławska od nr 60 do końca (parzyste) i od nr 83 do końca (nieparzyste) Rada Wspólnoty Samorządowej „Szczawienko, Książ”, przy ul. Wrocławskiej 129
Biały Kamień i Konradów (okręg Nr 3)
Obwody 59 i 60:
PLAC Ks. Hugona Kołłątaja ULICE: Gen. Władysława Andersa od nr 2 do nr 90 (parzyste), Gen. Władysława Andersa od nr 1 do nr 91 (nieparzyste), Piasta, Ratuszowa, Ruchu Oporu, Wolności, Jasna, Ludowa, Marcina Kasprzaka, Mikołaja Reja od nr 3 (numeracja kolejna), Kraka, Smocza, Szewska, Piotra Wysockiego od nr 16 do końca (parzyste) i od nr 21 do końca (nieparzyste) Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6, przy ul. Gen. Władysława Andersa 50
Obwód 61:
Gen. Władysława Andersa od nr 93 do nr 143c (nieparzyste) i od nr 92 do nr 146 (parzyste),
Ireny Grabowskiej, Piaskowa Powiatowa i Miejska Bibliotece Publicznej „Biblioteka Pod Atlantami”
Fila Nr 6, przy ul. Gen. Władysława Andersa 137
Obwody 62, 63 i 64:
Gen. Władysława Andersa od nr 145 do nr 165 (nieparzyste) i od nr 148 do nr 164 (parzyste), Gen. Józefa Bema, Janusza Korczaka, Obrońców Pokoju, Osiedle Robotnicze, Prosta, Sudecka, Józefa Sułkowskiego, Wysoka, Żołnierska, Bukietowa, Stanisława Duboisa, Kątowa, Iwana Miczurina, Melchiora Wańkowicza, 3 Maja, Bohaterów Getta, Bukowa, Jarosława Dąbrowskiego, Komuny Paryskiej, Wiejska Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2, przy ul. Melchiora Wańkowicza 13
Obwody 65 i 66:
Gen. Władysława Andersa od nr 166 do końca (numeracja kolejna), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Boczna, Ignacego Daszyńskiego, Gabriela Narutowicza, Kopalniana, Miła, Spacerowa, Szarych Szeregów, Brygady Górniczej, Dąbrowszczaków, Miłosna, Piękna, Pionierów, Przyjaciół Żołnierza, Źródlana Budynek po WOK, przy ul. Gen. Władysława Andersa 185
Sobięcin (okręg Nr 3)
Obwód 56:
1 Maja od nr 51 do nr 114 (numeracja kolejna), II Armii, Św. Barbary, Św. Józefa, Antka Kochanka, Kolejarska, Karola Szymanowskiego, Średnia, Wschodnia Publiczna Szkołą Podstawowa Nr 17, przy ul. 1 Maja 105 PLACE: Marceliny Darowskiej, Mjr. Henryka Sucharskiego
ULICE: 1 Maja od nr 115 do końca (numeracja kolejna), Cmentarna, Artura Grottgera, Lipowa, Ignacego Krasickiego, Emilii Plater, Aleksandra Puszkina, Sportowa, Widok, Zachodnia z wyłączeniem nr 17, Henri Barbusse’a, Brzozowa, Aleksandra Hercena, Henryka Jordana, Bronisława Kani, Marcelego Kosteckiego, Kresowa, Krótka, Krzywa, Kuźnicka, Wincentego Pstrowskiego, Racławicka, Rynkowa, Hanki Sawickiej, Skalista, Stroma, Sztygarska III Liceum Ogólnokształcąe, przy ul. Henryka Jordana 4
Nowe Miasto (okręg Nr 4)
Obwody 31 i 32:
PLACE: Wojska Polskiego, Wery Kostrzewy, Stanisława Skarżyńskiego, ULICE: Aleksandra Fredry, Jana Karłowicza, Stanisława Kazury, Karola Namysłowskiego, Michała Kleofasa Ogińskiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego od nr 21 do końca (nieparzyste), Stanisława Staszica, Tadeusza Sygietyńskiego, Fryderyka Chopina, Stanisława Kubeckiego, Olimpijska, Ignacego Paderewskiego, Jana Pietrusińskiego, Żwirki i Wigury, Żytnia Zespół Szkół Nr 1, przy ul. Ignacego Paderewskiego 17
Obwody 33, 34 i 35:
PLACE: Konstytucji 3 Maja, Wincentego Pola, ULICE: Harcerska, Franciszka Langera, Elizy Orzeszkowej, Marszałka Józefa Piłsudskiego od nr 42 do końca (parzyste), Bolesława Prusa, Samosierry, Adama Asnyka, Ciechocińska, Władysława Jagiełły, Krynicka, Antoniego Józefa Madalińskiego, Heleny Modrzejewskiej, Nałęczowska, Nowowiejska, Psie Pole, Rymanowska, Solecka, Andrzeja Struga, Truskawiecka, Ustroń, Żegiestowska, Bałtycka, Wojciecha Bogusławskiego, Jesienna, Kolonialna, Kręta, 11 Listopada od nr 121 do nr 137 (nieparzyste) i od nr 138 do końca (numeracja kolejna), Osiedleńców, Polna, Stara, Ślepa Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 23, przy ul. Andrzeja Struga 3
Stary Zdrój (okręg Nr 4)
Obwód 25:
Armii Krajowej od nr 51 do końca (numeracja kolejna), Braci Śniadeckich, Giserska, Głogowska, Legnicka, Romana Piotrowskiego, Wrocławska od nr 1 do nr 13 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 10 (parzyste) Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny
w Wałbrzychu, przy ul. Armii Krajowej 78
Obwody 26 i 27:
Armii Krajowej od nr 1 do nr 50 (numeracja kolejna), Kujawska, Guglielmo Marconiego, Pocztowa, Poprzeczna, Przechodnia, Stefana Batorego od nr 43 do końca (numeracja kolejna), 11 Listopada od nr 1 do nr 33 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 30 (parzyste), Gustawa Morcinka, Parkowa, Przywodna, Kazimierza Pułaskiego nr 2 i 4, Śląska, Węglowa, Jana Zamoyskiego Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych, przy ul. Przywodnej 1
Obwód 28:
PLACE: Gedymina, Zawiszy Czarnego, ULICE: Piotra Bardowskiego, Tytusa Chałubińskiego, Św. Kingi, Kuracyjna, Kurpiowska, Dr. Wojciecha Oczki, Starachowicka, Uzdrowiskowa, Stefana Żeromskiego, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 30, przy ul. Tytusa Chałubińskiego 13
Obwody 29 i 30:
PLAC Górnika; ULICE: Ceglana, Karola Chodkiewicza, Kaliska, Kombatantów, 11 Listopada od nr 32 do nr 134 (parzyste) i od nr 35 do nr 119a (nieparzyste), Andrzeja Kmicica, Kolonia Trzech Róż, 11 Listopada , Jodłowa, Pomorska, Kazimierza Pułaskiego nr 1, 3 i od 5 do końca (numeracja kolejna), Radomska, Różana, Świerkowa, Szczecińska, Warmińska Gminny Zespół Szkół Nr 2, przy ul. 11 Listopada 75
Rusinowa, Kozice (okręg Nr 4)
Obwód 37:
Bystrzycka, Głuszycka, Kamieniecka, Kłodzka, Malinowa, Noworudzka, Świdnicka od nr 96 do końca zabudowy (numeracja kolejna), Truskawkowa, Wiosenna Zespole Szkół Nr 7, przy ul. Kłodzkiej 29
Obwód 38:
Osiedle Górnicze z wyłączeniem nr 19 a, Strzegomska, Zagórzańska Rady Wspólnoty Samorządowej „Rusinowa, Kozice”, Os. Górnicze 48
Poniatów (okręg Nr 4)
Obwód 4:
Beskidzka, Brzoskwiniowa, Czereśniowa, Grzybowa, Mariana Jachimowicza, Władysława Orkana, Orzechowa, Osiedle Stare, Rodziny Burczykowskich, Sadowa, Sosnowa, Villardczyków, Warszawska, Wiśniowa, Zielona Przedszkole Samorządowe Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi
Filia przy ul. Sosnowej 25a
Śródmieście (okręg Nr 5)
Obwód 47:
PLAC Grunwaldzki ULICE: Browarna, Bolesława Chrobrego, Czerwonego Krzyża, Graniczna, Kolejowa, Lubelska, Mazowiecka, Przebieg, Raciborska, Mikołaja Reja 1 i 2, Ludwika Solskiego, Andrzeja Szmidta, Szpitalna, Piotra Wysockiego od nr 1 do nr 19 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 14 (parzyste) Hala Sportowa (dawny Ośrodek Sportu i Rekreacji), przy ul. Piotra Wysockiego 11a
Obwody 48, 49 i 55:
ALEJA Wyzwolenia od nr 1 do nr 41 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 34 (parzyste), PLAC Teatralny ULICE: Norberta Barlickiego, Juliusza Słowackiego od nr 8 do nr 21 (numeracja kolejna), Dojazdowa, Marii Konopnickiej, Józefa Lewartowskiego, Mała, Nowy Świat, Adama Pługa, Gen. Władysława Sikorskiego, Skarżyska, Spokojna, Romualda Traugutta, Gen. Józefa Zajączka, Stefana Batorego od nr 1 do nr 41(numeracja kolejna), Stefana Czarnieckiego, Lotników, Nowogrodzka, Michała Ossowskiego, Tadeusza Rejtana, Stanisława Wyspiańskiego, Zakopiańska, Stanisława Żółkiewskiego Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”, przy Al. Wyzwolenia 5
Obwody 50 i 51:
ALEJA Wyzwolenia od nr 36 do końca (parzyste) i od 43 do końca (nieparzyste), PLACE: Magistracki, Tuwima, RYNEK, ULICE: Gdańska, Mariana Buczka, Romana Dmowskiego, Drohobycka, Jana Kilińskiego, Mikołaja Kopernika, Bolesława Limanowskiego, Juliusza Słowackiego od nr 1 do nr 7 (numeracja kolejna) i od nr 22 do końca (numeracja kolejna), Aptekarska, Inwalidów Wojennych, Tadeusza Kościuszki, Stanisława Kunickiego, Marszałka Józefa Piłsudskiego od nr 1 do nr 9 (nieparzyste) i od nr 2 do nr 26 (parzyste), Henryka Sienkiewicza Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 28, przy Al. Wyzwolenia 43
Obwód 52:
PLACE: Kościelny, Na Rozdrożu, ULICE: 1 Maja od nr 1 do nr 50 (numeracja kolejna), Ludwiga van Beethovena, Dworcowa, Kasztanowa, Juliusza Kossaka, Kościelna, Józefa Pankiewicza, Przemysłowa, Rycerska, Straży Pożarnej Publiczne Gimnazjum Nr 1, przy ul. Bolesława Limanowskiego 12
Obwody 53 i 54:
Garbarska, Książęca, Adama Mickiewicza, Młynarska, Niska, Poleska, Św. Jadwigi, Wąska, Jana Matejki, Stanisława Moniuszki od nr 1 do nr 68 (numeracja kolejna), Południowa, Pszczyńska, Piotra Skargi od nr 1 do nr 22 (numeracja kolejna), Jana Skrzetuskiego, Zamkowa Centrum Aktywności Lokalnej, przy ul. Adama Mickiewicza 26 Wojciecha Drzymały, Świdnicka od nr 1 do nr 91 (numeracja kolejna), Tatrzańska, Gdyńska, Górna, Władysława Łokietka, Niepodległości od nr 106 do końca (parzyste) i od nr 153 do końca (nieparzyste), Podgórska od nr 27 do końca (numeracja kolejna) Podmiejska, Spadzista, Tunelowa, Wałbrzyska, Wylotowa, Żelazna, Maurycego Beniowskiego, Handlowa, Internatowa, Katowicka, Kosynierów, Nowy Dom, Józefa Poniatowskiego, Poznańska, Władysława Reymonta, Marii Skłodowskiej - Curie, Słowiańska, Szkolna Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5, przy ul. Poznańskiej 8
Obwód 43:
Górnicza, Kaszubska, Małopolska, Niepodległości od nr 68 do nr 104 (parzyste) i od nr 99 do nr 151 (nieparzyste), Okrężna, Pohulanka, Przeskok Przedszkole Niepubliczne „Pod Grzybkiem”, przy ul. Niepodległości 90
Obwody 44, 45 i 46:
PLAC: Bohaterów Pracy, Aleksego Czeredziaka, ULICE: Cicha, Bartosza Głowackiego, Mączna, Modlińska, Niepodległości od nr 1 do nr 39 (numeracja kolejna), od nr 40 do nr 66 (parzyste) i od nr 41 do nr 97 (nieparzyste), Rolnicza, Piotra Skargi od nr 26 do końca (numeracja kolejna), Juliana Fałata, Gołębia, Jana Kochanowskiego, Władysława Niegolewskiego, Henryka Siemiradzkiego, Kazimierza Tetmajera, Weteranów, Piotra Czajkowskiego, Hutnicza, Jagiellońska, Jana Kasprowicza, Łukowa, Stefana Okrzei, Piastowska, Ptasia, Słowicza, Sowia, Władysława Syrokomli, Piusa Welońskiego, Wronia Publiczne Gimnazjum Nr 3, przy ul. Piotra Skargi 49
Gaj (okręg Nr 5)
Obwód 42:
Aleja Kpt. Józefa E. Czajkowskiego, ULICE: Dąbrowiecka, Thomasa Alvy Edisona, Koszarka, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Królewiecka, Bolesława Krzywoustego, Leśna, Stanisława Moniuszki od nr 101 do końca (numeracja kolejna), Słoneczna Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, przy ul. Królewieckiej 7
Glinik Nowy (okręg Nr 5)
Obwód 40:
Glinicka, Mieroszowska, Podgórska od nr 1 do nr 26 (numeracja kolejna) Rady Wspólnoty Samorządowej „Podgórze, Nowy i Stary Glinik” Filia przy ul. Glinickiej 1
UM Wałbrzych
Wasze komentarze