czwartek, 23 maja 2024

Iwony, Dezyderego

Sukces gimnazjalisty z Mieroszowa!

wtorek, 20.1.2015 09:56 , komentarze: 0 , odsłony: 1401

Wojciech Czerwonka, uczeń klasy 1c mieroszowskiego gimnazjum, już od września przygotowywał się do startów w Młodzieżowym Pucharze Polski w narciarstwie zjazdowym. Trenował w austriackich Alpach na lodowcu Kaunertal i Pitztal z zawodnikami z Pucharu Świata.

W dniach 20-21 grudnia 2014 odbyła się pierwsza edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w Suchem nieopodal Zakopanego. W konkurencjach alpejskich rywalizowali zawodnicy z 15 klubów, wśród nich Wojciech Czerwonka reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy "TOM-SKI Mieroszów".

20 grudnia 2014 r. Wojtek pokonał 29 zawodników i stanął na najwyższym stopniu podium. Drugi dzień nie był tak szczęśliwy, gdyż nasz reprezentant wypadł z trasy drugiego przejazdu slalomu i nie ukończył zawodów. Po pierwszym przejeździe zajmował drugie miejsce.

16 stycznia w mieroszowskim gimnazjum odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz złożenie gratulacji. Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński podziękował Wojtkowi Czerwonce za reprezentowanie barw naszej gminy i w imieniu mieszkańców pogratulował sukcesu na Pucharze Polski.

źródło: mieroszów.pl