Znamy listę książek zakwalifikowanych do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS
W poniedziałek jury wyłoniło listę książek zakwalifikowanych do konkursu Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS. W
rocławska Nagroda Poetycka Silesius jest wyróżnieniem i promocją najważniejszych dzieł i twórców polskiej poezji. Nagroda fundowana jest przez miasto Wrocław, a jej nazwa pochodzi od Angelusa Silesiusa, barokowego poety.
Lista książek zakwalifikowanych Silesius 2015
Książka roku
1. Anna Augustyniak, „Bez ciebie” /Wydawnictwo JEDEN ŚWIAT/
2. Marcin Badura, „Niemcy” /Dom Literatury w Łodzi/
3. Monika Banaś, „Daj płynąć obłokom” /Wydawnictwo Miniatura/
4. Justyna Bargielska, „Nudelman” /Biuro Literackie/
5. Wojciech Boros, „Pies i pan” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
6. Czesław Borsowski, „Przeźroczysty instrument” /Klub Otwartej Kultury w Kłodzku/
7. Kzimierz Brakoniecki, „Amor fati” /Wydawnictwo FORMA/
8. Kazimierz Brakoniecki, „Terra nullius” /Biblioteka Publiczna w Gołdapi/
9. Grzesiek Bursztyński, „Gołębie rozmowy” /Wydawnictwo Mamiko/
10. Maciej Cisło, „Niższe studia” /Wydawnictwo FORMA/
11. Przemysław Dakowicz, „Boże klauny” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
12. Krystyna Dąbrowska, „Czas i przesłona” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/
13. Patryk Doliński, „Samotnia” /Zeszyty Poetyckie/
14. Łucja Dudzińska, „Membrana”. Cyrkulacje” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
15. Olgerd Dziechciarz, „Przewrócona ósemka” /Wydawnictwo Mamiko/
16. Mirosław Dzień, „Axis mundi” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
17. Barbara Elmanowska, „Próby generalne” /Wydawnictwo Mamiko/
18. Zygmunt Ficek, „Rękopis” /Wydawnictwo eSPe/
19. Maciej Filipek, „Rezystory” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
20. Piotr Gajda, „Golem” /Instytut Mikołowski/
21. Magdalena Gałkowska, „Fantom” /Teatr Mały w Tychach/
22. Adrian Gleń, „Re” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
23. Jerzy Górzański, „Wszystko jest we wszystkim” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
24. Christopher Gretkus, „Czarne światło. Puff of black” /Christopher Gretkus/
25. Roman Honet, „Świat był mój” /Biuro Literackie/
26. Mariusz Jagiełło, „Człowiek z brudnopisu” /Fundacja Duży Format/
27. Joanna Janda, „Lingum vitae” /Wydawnictwo Miniatura/
28. Piotr Janicki, „Wyrazy uznania” / Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza/
29. Zbigniew Jankowski, „Biała przędza” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
30. Łukasz Jarosz, „Świat fizyczny” /Społeczny Instytut Wydawniczy Znak/
31. Krzysztof Jaworski, „byłem” /Biuro Literackie/
32. Dawid Jung, „Poemat o mówieniu prawdy” /Zeszyty Poetyckie/
33. Marcin Jurzysta, „Abrakadabra” /Dom Literatury w Łodzi/
34. Przemysław Karpiński, „ejakulacje” /Zeszyty Poetyckie/
35. Wojciech Kass, „Ba!” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
36. Izabela Kawczyńska, „Chłopcy dla Hekate. 40 elegii” /Wydawnictwo Kwadratura/
37. Krzysztof Kędzior, „Port Rebelion” /Wydawnictwo Miniatura/
38. Witold Kiejrys, „Elis” /Wydawnictwo Mamiko/
39. Tadeusz Kijonka, „44 sonety brynowskie (z obrazami Jerzego Dudy-Gracza)” /Wydawnictwo Sonia Draga/
40. Samantha Kitsch, „Wszystko jest kleptomanią” /Wydawnictwo Kwadratura/
41. Samantha Kitsch, „Kolaże kolarzy” /Dom Literatury w Łodzi/
42. Beata Patrycja Klary, „Misterium solitera” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
43. Natalia Komarow, „Gocław, Saska Kępa, Śródmieście” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
44. Jerzy Kronhold, „Szlak jedwabny” /Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy/
45. Robert Król, „O wchodzeniu w ogień” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
46. Magdalena Krytkowska, „Jestem Alice” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
47. Urszula Kulbacka, „Tanzen, tanzen” /Dom Literatury w Łodzi/
48. Jan Kurowicki, „Migotanie osobowości” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
49. Gabriela Kurylewicz, „Rymki” /Fundacja Forma/
50. Krystyna Lars, „Zaprosimy do nieba cały świat” /Wydawnictwo „Tytuł”/
51. Agata Ludwikowska, „Sezon w sobie” /Dom Literatury w Łodzi/
52. Robert Rybicki, „Dar Meneli” /PROTIMLUV/
53. Zbigniew Machej, „Mroczny przedmiot podążania” /Biuro Literackie/
54. Mieczysław Machnicki, „Jest tylko gradobicie i deszcz perseidów” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
55. Natalia Malek, „Szaber” /Staromiejski Dom Kultury/
56. Jakobe Mansztajn, „Studium Przypadku” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
57. Sławomir Matusz, „Piosenka o okienkach. Podwórko Szpilmana” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
58. Jacek Mączka, „Dróżnik” /Wydawnictwo Mamiko/
59. Maciej Melecki, „Podgląd zaniku” /Instytut Mikołowski/
60. Jarosław Mikołajewski, „Wyręka” /Wydawnictwo Literackie/
61. Agnieszka Mirahina, „Widmowy refren” /Wydawnictwo FORMA/
62. Mirosław Mrozek, „Horyzont zdarzeń” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
63. Franciszek Nastulczyk, „Milion mściwych okruchów” /Instytut Mikołowski/
64. Feliks Netz, „Krzyk sowy” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
65. Andrzej Niewiadomski, „Pan Optico. Wiersze trzech sezonów” /Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza/
66. Leszek Nord, „Rozbitek” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
67. Ewa Elżbieta Nowakowska, „Nareszcie” /Wydawnictwo FORMA/
68. Halszka Olsińska, „Bliskie spotkania” /Wydawnictwo FORMA/
69. Aleksandra Opalińska, „Dźwięki ukryte” /Wydawnictwo Miniatura/
70. Marcin Orliński, „Tętno” /Dom Literatury w Łodzi/
71. Sławomir Ortyl, „Scenki z życia” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
72. Ewa Parma, „Przysiółek zwany czułością” /Wydawnictwo Miniatura/
73. Jerzy Pawłowski, „Wszystko dla mojej Matki. Powieść wierszem i prozą” /Wydawnictwo EKWITA/
74. Piotr Piaszczyński, „Przerwa w podróży” /Wydawnictwo Mamiko/
75. Tomasz Pietrzak, „Umlauty” /Wydawnictwo FORMA/
76. Michał Piętniewicz, „Na oścież” /Zeszyty Literackie/
77. Adam Pluszka, „Zestaw do besztań” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
78. Paweł Podlipniak, „Madafakafares” /Galeria Literacka BWA w Olkuszu/
79. Jacek Podsiadło, „Przez sen” /Ośrodek „Brama Grodzka-Teatr NN/
80. Małgorzata Południak, „Liczby nieparzyste” /Wydawnictwo FORMA/
81. Janusz Pyziński, „Spóźniony o zegar /Wydawnictwo Miniatura/
82. Teresa Radziewicz, „Rzeczy pospolite” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
83. Maciej Robert, „Księga meldunkowa” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
84. Teresa Rudowicz, „Błędne ognie” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
85. Jarosław Marek Rymkiewicz, „Pastuszek Chełmońskiego” /Wydawnictwo SIc!/
86. Dorota Ryst, „Część planu” Stowarzyszenie Salon Literacki/
87. Janusz Ryszkowski, „Stacja przedostatnia” /Towarzystwo Przyjaciół Sopotu/
88. Bartosz Sadliński, „Korytarz przyjmie pośpieszne kroki” /Wydawnictwo „Pod Tytułem”/
89. Karol Samsel, „Więdnice” /Wydawnictwo FORMA/
90. Paweł Sarna, „Pokój na widoku” /Wydawnictwo FORMA/
91. Eliza Segiet, „Myślne miraże” /Wydawnictwo Miniatura/
92. Marcin Sendecki, „Przedmiar robót” /Biuro Literackie/
93. Cezary Sikorski, „Według Józefa” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
94. Krzysztof Siwczyk, „Dokąd bądź” /Wydawnictwo a5/
95. Piotr Sobolczyk, „Obstrukcja insługi” /Dom Literatury w Łodzi/
96. Dariusz Sośnicki, „Spóźniony owoc radiofonizacji” /Biuro Literackie/
97. Wanda Spalińska, „Gdzie jest Izolda” /Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego/
98. Wojciech Stamm, „Pieśni i dramaty patriotyczne i osobiste” /Wydawnictwo FORMA/
99. Magdalena Stawowy-Żegalska, „Sama z sobą” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
100. Jan Strządała, „Pamięć ciała bawi się moim sercem” /Wydawnictwo Jan Strządała/
101. Bartosz Suwiński, „Uroczysko” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
102. Barbara Szczepańska, „Wierszyki dla Weroniki czyli jak to Pies zapowiadał pogodę i inne historie” /Oficyna Wydawnicza „Impuls”/
103. Piotr Szewc, „Cienka szyba” /Wydawnictwo Literackie/
104. Jolanta Sztejka, „Inspiruje mnie życie” /Instytut Wydawniczy „Świadectwo”/
105. Janusz Szuber, „Tym razem wyraźnie” /Wydawnictwo Literackie/
106. Szymon Szwarc, „Umowa o dzieło” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
107. Julia Szychowiak, „Intro” /Biuro Literackie/
108. Marek Śnieciński, „Podróż do-słowna” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
109. Grzegorz Świątoniowski, „Prometeusz” /Wydawnictwo Mamiko/
110. Marek Świerad, „Paradox” /Wydawnictwo Bel-druk/
111. Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, „Wiersze na kartki” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
112. Mirosław Welz, „Po drodze” /Wydawnictwo Lisia Góra/
113. Adam Wiedemann, „Z ruchem” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
114. Henryk Wolniak Zbożydarzyc, „Wieczniny” /Wydawnictwo Miniatura/
115. Agnieszka Wolny-Hamkało, „Występy gościnne” /Wydawnictwo IGLOO/
116. Andrzej Wołosewicz, „Każdy Twój krok prowadzi nad Styks” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
117. Maciej Woźniak, „Pocztówki dźwiękowe” /Instytut Mikołowski/
118. Adam Zagajewski, „Asymetria” /Wydawnictwo a5/
119. Filip Zawada, „Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się” /Biuro Literackie/
120. Marcin Zegadło, „Cały w słońcu” /Dom Literatury w Łodzi/
121. Piotr Zemanek, „Południk Greenwich” /Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
122. Irena Żukowska-Rumin, „Rondo” /Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach/
123. Leszek Żuliński, „Ostatnia przeprowadzka” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
Debiut roku
1. Alx z Poewiki, „Kto?” /Fundacja Duży Format/
2. Rafał Derda, „Piąte” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
3. Anna Grabowska, „Migotanie gwiazd i przedsionków” /Miejski Dom Kultury w Radomsku/
4. Robert Kania „Spot” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
5. Marta Kapelińska, „Poprawiny” /Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu/
6. Dominika Kaszuba, „Domy pasywne” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
7. Marcin Kleinschmidt, „Skróty” /Stowarzyszenie Salon Literacki/
8. Anna Zofia Kosior, „Myśli z przestworu introspekcje liryczne” /Fundacja Duży Format/
9. Michał Kozłowski, „Gadane” /Księgarnia Akademicka/
10. Michał Książek, „Nauka o ptakach” /Fundacja Sąsiedzi/
11. Tomasz Mielcarek, „Obecność” /Dom Literatury w Łodzi/
12. Anna Mochalska, „Syndrom obcej ręki” /Stowarzyszenie Salon Literacki/ (w 2013 wydany arkusz poetycki autorki)
13. Patryk Nadolny, „Wyławianie Atlantydy” /Strzeliński Ośrodek Kultury/
14. Dorota Nowak, „na dwa” /Grupa Literyczna Na Krechę, Fundacja Literatury im. Henryka Berezy/
15. Rafał Różewicz, „Product placement” /Zeszyty Poetyckie/
16. Ryszard Słoneczny, „Odczyn” /K.I.T. Stowarzyszenie Żywych Poetów/
17. Tomasz Smogór, „Ujścia” /Fundacja Duży Format/
18. Radosław Sobotka, „Imaginarium i inne czynności przyjemne i niepożyteczne” /Fundacja Duży Format/
19. Dawid Staszczyk, „Log out” /Zeszyty Poetyckie/
20. Daniel Suchenia, „Pestkowiec” /Fundacja Wspierania Kultury „Ogrody”/
21. Hanna Wasiak, „Scenariusz na życie z nowotworem...” /Wydawnictwo Poligraf/
22. Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska, „i tu, i tu” /Towarzystwo Słowaków w Polsce/
23. Przemysław Wojciech Witkowski, „Głupcy na brzegu rzeki” /Oficyna Wydawnicza ATUT/
24. Dominik Witosz, „Sinusoida uczuć” /Wydawnictwo Książkowe IbiS/
25. Ewa Włodarska, „Perłofonia” /Zaułek Wydawniczy „Pomyłka”/
26. Urszula Zajączkowska, „Atomy” /Zeszyty Poetyckie/
27. Piotr Zawadzki, „Defenestracja” /Wydawnictwo Mamiko/
28. Agnieszka Ziętara, „Stacja o niczym” /Wydawnictwo Mamiko/
29. Szymon Żuchowski, „Ars amandi, vita brevis” /Zeszyty Literackie/
Komentarze (0)