Znaczna ilość podrobionej odzieży z logo światowych marek ujawniona na jednym z wrocławskich targowisk

środa, 13.10.2021 12:37 111 0

Policjanci z komendy miejskiej, zabezpieczyli na jednym z wrocławskich targowisk łącznie ponad 800 sztuk odzieży oznaczonej zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wartość strat producenta szacowana jest na co najmniej 135 tysięcy złotych. Odpowiedzialny za to przestępstwo 21-latek został zatrzymany. Grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą prowadząc obserwację jednego ze stoisk na znanym wrocławskim targowisku, zainteresowali się odzieżą oferowaną przez 21-letniego mieszkańca Oleśnicy, gdyż podejrzewali, że sprzedawany towar ma podrobione znaki towarowe. Ich przypuszczenia okazały się słuszne.

Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 800 sztuk towaru w postaci odzieży sportowej oznaczonej podrobionymi znakami światowych marek. Szacowana suma strat na szkodę producentów to blisko 135 tysięcy złotych.

21-latek został zatrzymany przez policjantów, którzy przeprowadzili z nim dalsze czynności, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Zgodnie z prawem, kto w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami, oznaczonymi takimi znakami, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)