komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 21 lipca 2019

Daniela, Diany

Zmiany w jednej galerii BWA Wrocław: galeria Szkło i Ceramika przekształca się pod okiem nowego kierownika w galerię SiC!

poniedziałek, 4.5.2015 11:34 , komentarze: 0 , odsłony: 1192
kategorie artykułu:

Łaciński skrót sic! wykorzystywany jest w dwójnasób. Jako oznaczenie błędu cytowanych tekstów, bądź potwierdzenie prawdziwości danych informacji, które mogłyby wydawać się fałszywe lub mylące: „tak”, „tak było”, „tak jest”. Oba znaczenia w adekwatny sposób wyznaczają tropy którymi, niegdyś galeria Szkło i Ceramika BWA Wrocław, teraz galeria SiC !BWA Wrocław będzie podążać. I nie chodzi tu wyłącznie o zmianę nazwy, ale przede wszystkim sposobu myślenia o medium w nowoczesnym kontekście, jak również w ścisłym szacunku do długiej historii i tradycji – a wszystko to przy świeżym spojrzeniu nowego kierownika galerii – Dominiki Drozdowskiej.  

Szkło i ceramika w swojej pierwotnej formie często dalece odbiegają od ostatecznego kształtu i wyrazu, jaki otrzymujemy po ich obróbce. Surowe, zwykle początkowo w innym stanie skupienia są wymagającymi i przewrotnymi materiałami, a ich miłośnicy często z niedowierzaniem obserwują efekt końcowy szklanych i ceramicznych obiektów. Czasem też błąd podczas pracy naprowadza artystów na nowe możliwości lub daje bodziec do przeformułowania podstawowych założeń i rozwinięcia nowych kierunków. Tym samym dzięki nowym technologiom i technikom, nieograniczonej już niczym kreatywności projektantów i ich wytrwałości w zmaganiach, a nawet czasem walce, galeria SiC! BWA Wrocław zwraca się ku eksperymentowi. 

- Zawracamy się ku poszukiwaniom nowego wyrazu, nowych wartości, za pomocą badań percepcji światła i koloru, założeń optyki, a także nowych form i pretekstów – mówi Dominika Drozdowska . - Poszukamy pretekstów do wykorzystania szkła bądź ceramiki współpracując ściśle z innymi dziedzinami sztuki, jak teatr, architektura, sztuka w przestrzeni miejskiej czy performance.   Galeria SiC! stanie się przestrzenią, gdzie oprócz programu wystawienniczego rozwinięta zostanie formuła paneli edukacyjno-warsztatowych. Postaramy się zdefiniować nowe funkcje szkła i ceramiki oraz odnaleźć dla nich aktualne konteksty – podkreśla nowa kierowniczka galerii SiC!

 

Wasze komentarze

czwartek, 11.7.2019 12:00
czwartek, 27.6.2019 09:34
środa, 26.6.2019 15:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork