komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 27 listopada 2020

Waleriana, Wirgiliusza

Zgromadzenia publiczne we Wrocławiu rozwiązane z powodu nieprzestrzegania prawa

poniedziałek, 12.10.2020 09:07 , komentarze: 0 , odsłony: 459
kategorie artykułu:

10 października w południe na terenie Wrocławia i Lubina dolnośląscy policjanci zabezpieczali przebieg zgłoszonych wcześniej zgromadzeń publicznych, dbając o bezpieczeństwo ich uczestników, jak i osób postronnych. Pomimo obowiązujących od wczoraj obostrzeń sanitarnych część z uczestników zgrupowań nie stosowała się do nich. Na terenie Wrocławia zostały one rozwiązane przez upoważnionych przedstawicieli władz miejskich. Okazało się, że kolejne osoby nie miały zamiaru opuścić zgromadzeń po ich zakończeniu. W związku z takim stanem rzeczy funkcjonariusze wylegitymowali osoby dopuszczające się naruszeń prawa. W trakcie działań na terenie Wrocławia i Lubina wobec 16 osób zastosowano postępowanie mandatowe, natomiast wobec 192 uczestników wdrożono czynności w kierunku złożenia do sądu wniosku o ukaranie.

Dolnośląscy policjanci aktywnie uczestniczyli w zabezpieczeniu zgromadzeń, jakie miały miejsce w sobotę we Wrocławiu i Lubinie. Część z uczestników i uczestniczek pojawiła się na nich bez maseczek, choć właśnie od soboty cały kraj objęty jest strefą żółtą, co oznacza, że w miejscach publicznych noszenie maseczek jest obowiązkowe.

We Wrocławiu, gdzie łącznie w zgromadzeniach brało udział około 300 osób, po dwukrotnym poinformowaniu ich organizatorów o konieczności przestrzegania obostrzeń sanitarnych, i dalszym niestosowaniu się do przepisów, zostały one rozwiązane przez przedstawicieli władz miasta.

Policjanci w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których od dziś obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust. Tak było również w przypadku tych zgromadzeń. W związku z tym funkcjonariusze wylegitymowali osoby dopuszczające się naruszeń prawa. W trakcie działań na terenie Wrocławia i Lubina wobec 16 osób zastosowano postępowanie mandatowe, a wobec 192 uczestników wdrożono czynności w kierunku złożenia do sądu wniosku o ukaranie. Dla 34 osób popełnienie wykroczenia zakończyło się pouczeniem.

Źródło: Materiały Prasowe KWP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 23.11.2020 10:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki