komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 16 listopada 2018

Gertrudy, Edmunda

Zawody SmartMoto Challenge po raz pierwszy w Polsce i we Wrocławiu

sobota, 11.8.2018 15:24 , komentarze: 0 , odsłony: 405
kategorie artykułu:

Studenci Politechniki Wrocławskiej organizują zawody crossowych motocykli elektrycznych. To pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Na terenie kampusu PWr pojawią się zespoły z Polski i Rosji.

Zawody SmartMoto Challenge odbywają się już cyklicznie w Barcelonie i Moskwie.

- Mamy spore doświadczenie jako uczestnicy takich zawodów, bo z naszymi motocyklami elektrycznymi pojawiamy się w Barcelonie regularnie od 2013 roku – mówi Mikołaj Ostrowski z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych PWr.

Konkurs polega na zaprojektowaniu i zbudowaniu crossowego motocykla elektrycznego. Studenci w procesie projektowania muszą uwzględnić ramę, poszycie, zawieszenie, układ hamulcowy, sterowanie, zasilanie oraz inne elementy pojazdu. Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie.

Motocykle biorą udział w konkurencjach statycznych (prezentacja biznesplanu, omówienie szczegółów technicznych) oraz dynamicznych (testy sprawnościowe, przyspieszenia oraz wyścig).  

W dniach 24-26 sierpnia 2018 r. po raz pierwszy SmartMoto Challenge odbędzie się we Wrocławiu.

Studenckie pojazdy będzie można zobaczyć najpierw na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej (24-25 sierpnia), a następnie na torze off-road przy Wzgórzu Kilimandżaro we Wrocławiu (26 sierpnia). Do konkursu zakwalifikowało się siedem motocykli skonstruowanych przez drużyny z Polski i Rosji.

W regulaminie określiliśmy podstawowe wytyczne techniczne, jak np. moc silników, którą zwiększyliśmy do 30 kilowatów. Wszystkie części gotowe wykorzystane w projekcie muszą być homologowane. Pozostawiliśmy jednak konstruktorom dużo swobody i przestrzeni na innowacyjne pomysły – mówi Mikołaj Ostrowski. 

Imprezie będzie towarzyszył dwudniowy Festiwal Elektromobilności, w takcie którego swoje usługi i produkty zaprezentują firmy z branży automotive.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli minister energii, minister infrastruktury, minister nauki i szkolnictwa wyższego, minister środowiska oraz marszałek województwa dolnośląskiego i prezydent Wrocławia. Zadanie dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, dzięki zwycięstwu w programie „Aktywny Dolny Śląsk”.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 18 godz temu
środa, 14.11.2018 07:00
niedziela, 21.10.2018 13:35
piątek, 12.10.2018 12:51
czwartek, 11.10.2018 14:00
Teagle
Kserokopiarki
Wypożyczalnia osuszaczy
biura do wynajęcia
Sklep AZE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
monitoring GPS
New-House
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung