komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

Zatrzymanie na przejściu granicznym. Ukrainiec ukradł 10 tysięcy i chciał uciec

piątek, 8.6.2018 17:26 , komentarze: 0 , odsłony: 1772
kategorie artykułu:

Dzięki sprawnemu i skutecznemu współdziałaniu Straży Granicznej i Policji udało się w ciągu kilku godzin zatrzymać obywatela Ukrainy, który ukradł 10 000 zł i próbował zbiec na Ukrainę. Gdyby nie natychmiastowa reakcja i wzorowa współpraca służ, mężczyzna najprawdopodobniej uniknąłby odpowiedzialności.

Współpraca funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji jest niezwykle istotna z punktu widzenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, ale również przebywających na terytorium naszego kraju cudzoziemców, którzy chętnie korzystają z polskich ofert pracy. Jednak, aby wspólne działania strażników granicznych i policjantów były skuteczne niezbędne jest szybka i sprawna wymiana informacji. To przez służbę dyżurną koordynowane są wspólne działania, które podnoszą poczucie bezpieczeństwa. Tak też było podczas wspólnej akcji, która doprowadziła do zatrzymania złodzieja.

W środę 6 czerwca do Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zgłosił się obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec poinformował, że został okradziony ze wszystkich posiadanych środków finansowych najprawdopodobniej przez swojego współlokatora, również obywatela Ukrainy. Z posiadanych przez niego informacji wynikało, że wskazany przez niego mężczyzna najprawdopodobniej jest w drodze na Ukrainę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, natychmiast poinformowali służbę dyżurną Nadodrzańskiego Oddziału SG, która błyskawicznie weszła w kontakt z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału SG i przekazała im wszystkie niezbędne informacje. Policjanci jednocześnie prowadzili działania operacyjne, mające na celu ustalenie miejsce pobytu wskazanej osoby. Działania funkcjonariuszy w takim przypadku, aby były skuteczne muszą być szybkie i sprawne. Funkcjonariusze szybko ustalili gdzie znajduje się 49-letni obywatel Ukrainy i poczekali, aż zgłosi się do odprawy granicznej. Cudzoziemiec był całkowicie zaskoczony, kiedy został zatrzymany na drogowym przejściu granicznym w Korczowej. Mężczyzna po sporządzeniu dokumentacji został przekazany funkcjonariuszom Policji. Usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Obywatel Ukrainy, który zgłosił kradzież, kiedy został poinformowany o zatrzymaniu złodzieja i o tym, że odzyska swoje ciężko zarobione pieniądze był pod wrażeniem skuteczności służb.

Gdyby nie szybka reakcja i stały kontakt oraz natychmiastowa wymiana informacji, przestępca najprawdopodobniej uniknąłby odpowiedzialności. Przeprowadzone działania potwierdziły wysoki poziom współdziałania funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji oraz fakt, że funkcjonariusze są bardzo dobrze przygotowani do działania w przypadku wystąpienia tego typu zdarzeń.  

/SG

 

Wasze komentarze


wtorek, 22.1.2019 10:56
3
Sklep AZE
monitoring GPS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Teagle
Kserokopiarki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
New-House
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki