Zatrzymali włamywacza i odzyskali skradzione mienie

czwartek, 10.6.2021 14:48 153 0

Policjanci z komisariatu przy ulicy 1-go Maja otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, który zauważył w nocy włączone światło w mieszkaniu znajomych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że z jego wiedzy wynikało, iż przebywają oni poza domem. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i już po chwili zatrzymali sprawcę włamania, a także odzyskali skradzione mienie. 51-latek trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Policjanci pracujący na co dzień na stanowisku dzielnicowego, po godzinie 23.00 zostali skierowani na jedną z ulic w Kątach Wrocławskich, gdzie miał dojść do włamania do mieszkania.

Osoba zgłaszająca podczas spaceru zauważyła palące się światło w mieszkaniu jego znajomych, a z posiadanej przez niego wiedzy mieli oni w tym okresie przebywać poza miejscem zamieszkania. Mężczyzna ujawnił także wybitą szybę w mieszkaniu, dlatego też niezwłocznie powiadomił o wszystkim funkcjonariuszy z pobliskiego komisariatu.

Policjanci chwilę później dotarli na miejsce i po uzyskaniu informacji o wyglądzie sprawcy tego czynu karalnego, ruszyli sprawdzić pobliski teren, aby zatrzymać mężczyznę. Dzielnicowi zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi i dokonali jego zatrzymania, a także odzyskali skradzione mienie w postaci pieniędzy i biżuterii.

51-latek przyznał się do winy, a zgodnie z aktualnymi przepisami opisanymi w art. 279 Kodeksu karnego, grozić mu może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a o jego losie zadecyduje teraz sąd.

Po raz kolejny potwierdziło się, że dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi oraz szybkie działania policjantów mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, czy też kradzieżom mienia.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz