komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 1 grudnia 2020

Natalii, Eligiusza

Zatrzymali sprawców rozboju

poniedziałek, 29.6.2020 11:53 , komentarze: 0 , odsłony: 532
kategorie artykułu:

Dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole został zaalarmowany przez osoby będące świadkami pobicia. Natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego, którzy po krótkim rozpoznaniu terenu, zatrzymali dwóch mężczyzn. Ustalono, że zatrzymani doprowadzili poszkodowanego do stanu bezbronności, używając noża i pistoletu gazowego, a także zabrali mu telefon o wartości ponad 2 tys. złotych. Decyzję w ich sprawie podejmie teraz sąd.

Zrozumiałe jest, że premiera najnowszego modelu flagowego producenta telefonów komórkowych może rodzić w niektórych nieodpartą potrzebę posiadania. Gorzej, jeśli pod wpływem emocji, osoby takie decydują się wejść w jego posiadanie na drodze przestępstwa.
Z taką sytuacją mieli do czynienia policjanci Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, którzy zostali skierowani w miejsce, gdzie kobieta zauważyła, jak dwóch młodych mężczyzn bije i kopie po całym ciele przechodnia. Skierowany na miejsce patrol zatrzymał w bezpośrednim pościgu dwóch mężczyzn. Przy jednym z nich znaleziono telefon, który został zakupiony przez poszkodowanego zaledwie miesiąc wcześniej. W rzeczach zatrzymanego 32-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli nóż oraz pistolet gazowy, które zostały użyte do dokonania przestępstwa.
23 i 32 -latek zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Obaj byli w przeszłości karani za podobne przestępstwa.

Z uwagi na wagę czynu sąd zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić im może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Dolnośląska

 

Wasze komentarze

wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
piątek, 27.11.2020 21:28
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki