komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Zakażona koronawirusem złamała zasady kwarantanny, bo czuła się dobrze

wtorek, 17.11.2020 10:06 , komentarze: 0 , odsłony: 327
kategorie artykułu:

Dzielnicowi każdego dnia wspierają służby sanitarne sprawdzając m.in. czy osoby objęte kwarantanną, respektują ciążące na nich obowiązki. Ostatnie dni to czas, kiedy policjanci odnotowali przypadek złamania zasad izolacji domowej. Teraz nieodpowiedzialnej mieszkance Wrocławia, która być może naraziła kilkadziesiąt osób na niebezpieczeństwo, grożą surowe kary.

Wrocławscy policjanci w codziennej służbie, w tym niełatwym dla wszystkich czasie, z pełnym zaangażowaniem wykonują swoje obowiązki. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców działają nieprzerwalnie, przestrzegając jednocześnie wzmożonych procedur mających na celu walkę z epidemią koronawirusa. Kontrolują m.in. osoby objęte kwarantanną i monitorują, czy nie potrzebują one pomocy oraz stosują się do zaleceń służb sanitarnych. Mundurowi stale realizują też interwencje zgłaszane przez mieszkańców, zatrzymują sprawców przestępstw oraz wykroczeń, a także wykonują szereg działań operacyjnych.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji Wrocław - Fabryczna, tuż przed weekendem ujawnili przypadek nieprzestrzegania kwarantanny przez osobę z wynikiem pozytywnym na COVID. Gdy sprawdzali osoby objęte obowiązkiem pozostawania w izolacji, okazało się, że nie wszyscy zachowują się zgodnie z przepisami i wytycznymi służb sanitarnych.

Ob. Ukrainy powinna przebywać w prywatnym mieszkaniu na terenie jednego z osiedli, niestety opuściła je wykazując się brakiem odpowiedzialności za siebie i innych. W domu był natomiast jej mąż, który poinformował policjantów o jej wyjeździe do Krakowa. Funkcjonariusze natychmiast zatelefonowali do kobiety i usłyszeli, że ma wynik pozytywny, ale czuje się dobrze. Mając to na uwadze, postanowiła pojechać do Konsulatu Ukrainy w Krakowie, aby załatwić sprawy paszportowe. Będący na miejscu kontroli dzielnicowi, o sytuacji niezwłocznie powiadomili dyżurnego jednostki, który zawiadomił pracowników konsulatu oraz przewoźnika, z którego usług korzystała.

Teraz nieodpowiedzialna 36-latka, musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami za nieprzestrzeganie zasad izolacji i narażenie być może kilkudziesięciu innych osób na niebezpieczeństwo.

Przypominamy! Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać w miejscu kwarantanny i stosować się do zaleceń służb sanitarnych! Wobec osób, które nie stosują się do kwarantanny będą wyciągane surowe konsekwencje!

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

piątek, 15.1.2021 14:29
wtorek, 5.1.2021 16:14
piątek, 1.1.2021 01:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki