komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 3 czerwca 2020

Leszka, Tamary


Zajęcia sportowe w czasie pandemii. Wrocławski klub judo prowadzi treningi online

piątek, 27.3.2020 12:53 , komentarze: 0 , odsłony: 981
kategorie artykułu:

W związku z pandemią Koronawirusa 12 marca zamknięto placówki oświaty oraz odwołano zajęcia pozalekcyjne dla dzieci. Klub Sportowy Judo Tigers znalazł inny sposób na kontynuowanie treningów dla swoich podopiecznych. Od 16 marca trenerzy prowadzą lekcje online. 

Judo Tigers to jeden z największych klubów judo w województwie dolnośląskim. Trenuje w nim blisko 700 młodych zawodników i zawodniczek. W związku z pandemią spotkania zostały odwołane, jednak trenerzy nie zrezygnowali z prowadzenia zajęć. Od 16 marca treningi odbywają się online 3 razy w tygodniu. 

- Aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla dzieci, szczególnie teraz, gdy większość czasu spędzają w domu. Z tego powodu nie zawiesiliśmy prowadzenia zajęć, jedynie zmieniliśmy ich formę. Korzystamy z transmisji live, podczas których wykonujemy z naszymi podopiecznymi większość ćwiczeń. Wprowadzamy także elementy techniczne, aby odpowiednio przygotować ich do egzaminów na wyższe pasy. W ten sposób odciążamy także nieco rodziców, którzy zajmują się pociechami przez całe dni – mówi Michał Zamęcki, trener i prezes klubu Judo Tigers. 

Średnio w zajęciach online bierze udział 150 młodych judoków. Treningi trwają 2 godziny, z czego 30 min ćwiczy grupa początkująca (przedszkolaki), a po 45 min grupy starsze (zaawansowane i średnio zaawansowane). Starsi zawodnicy, reprezentujący klub podczas zawodów ogólnopolski i międzynarodowych trenują indywidualnie według ściśle rozpisanych przez trenerów planów. 

Klub organizuje także inne aktywności dla swoich podopiecznych. Są to m.in. konkursy wiedzy z nagrodami, wieczorne czytanie bajek na żywo czy propozycje ćwiczeń do wykonania w domu. Zajęcia interaktywne będą odbywać się do czasu wycofania stanu epidemii. 

 

Wasze komentarze

środa, 27.5.2020 10:30
środa, 27.5.2020 10:33
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki