komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 21 października 2020

Urszuli, Hilarego

Zabrał telefon pozostawiony na barze

wtorek, 29.9.2020 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 112
kategorie artykułu:

Mężczyzna skorzystał z tego, że nikt nie pilnuje pozostawionego na barze telefonu. Zabrał urządzenie warte 6 tysięcy złotych, co na szczęście zarejestrował monitoring w restauracji. Mężczyzna po rozmowie z pokrzywdzoną zdecydował się wrócić na miejsce i oddać nie swoją własność. Po chwili rozmawiał też z policjantami, został zatrzymany i musiał pojechać w towarzystwie mundurowych na Komisariat Policji Wrocław Krzyki.

39-letnia kobieta weszła do restauracji i położyła na barze swój telefon komórkowy. Był to jeden z flagowych modeli znanego producenta, wyceniany na kwotę 6 tysięcy złotych. Po chwili pokrzywdzona zorientowała się, że ktoś telefon zabrał. Potwierdził to też monitoring w restauracji. Kobieta spróbowała skontaktować się z mężczyzną i ten w końcu odebrał od niej połączenie. Tłumaczył, że komórkę znalazł i co chwila zmieniał wersję wydarzeń. Kobieta ostatecznie namówiła go na to, żeby wrócił do restauracji. Na miejscu spotkał się również z wrocławskimi policjantami.

Zarówno pokrzywdzona, jak i policjanci, rozpoznali w nim osobę zarejestrowaną przez kamerę monitoringu. Mężczyzną tym okazał się być 48-letni mieszkaniec Namysłowa. Nie potrafił wytłumaczyć, w jaki sposób wszedł w posiadanie nie swojego telefonu. Mężczyzna oddał kobiecie jej własność i został zatrzymany w związku z popełnionym przez siebie czynem.

Przestępstwo kradzieży, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 48-latek ze swojego czynu będzie teraz musiał wytłumaczyć się przed sądem. Jak pokazuje ten przypadek – okazja czyni złodzieja. Leżący na barze telefon to łatwy łup. Pamiętajmy zatem o tym, aby nie pozostawiać przedmiotów bez nadzoru, szczególnie tak wartościowych.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 12.10.2020 10:01
poniedziałek, 12.10.2020 09:45
poniedziałek, 5.10.2020 12:16
środa, 30.9.2020 11:19
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki