komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Zabawa w chowanego mogła skończyć się tragedią. Dziecko błąkało się po ulicy

wtorek, 19.6.2018 13:49 , komentarze: 1 , odsłony: 1540
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolujący miasto na motocyklach, zauważyli w okolicy ul. Żmigrodzkiej małe dziecko. Chłopczyk był rozebrany i bez opieki osoby dorosłej. Ponieważ jest to bardzo ruchliwa ulica, policjanci natychmiast postanowili zapewnić mu bezpieczeństwo i poszukać opiekunów.

Około 2,5-letni chłopczyk biegał po chodniku  i nie wiedział co się dzieje. Był bardzo roztrzęsiony i cały czas płakał. Policjanci, którzy patrolowali ten rejon, natychmiast podjechali do malca i zaopiekowali się nim. 

Funkcjonariusze pytali przechodniów czy nie wiedzą czyje to dziecko, jednak napotkane osoby nie mogły im pomóc.

Aby uspokoić chłopczyka, jeden z policjantów wziął malucha na ręce i pokazywał mu służbowy motocykl. Dwulatek po chwili uspokoił się i przestał płakać.

Mundurowi powiadomili o zaistniałej sytuacji dyżurnego KMP Wrocław.

Po około 30 minutach do funkcjonariuszy podeszła kobieta podająca się za matkę chłopczyka.

34-latka wyjaśniła, że razem z dzieckiem przebywała na znajdujących się w pobliżu ogródkach działkowych. Bawiła się z nim w chowanego. Po policzeniu do 10-ciu  nie mogła znaleźć nigdzie swojego syna. Maluch oddalił się z ogródka myśląc, że jest to zabawa i pobiegł w kierunku ulicy. Kobieta była przerażona zaistniałym faktem.

Na szczęście szybka reakcja policjantów pozwoliła zapobiec możliwej tragedii. Chłopiec cały i zdrowy wrócił z matką do domu.

Policjanci przypominają, że urlop to odpoczynek od pracy, ale nie odpoczynek od opieki nad dzieckiem. To zwłaszcza podczas letniego relaksu musisz być czujny. Postaraj się towarzyszyć dziecku na każdym kroku – na placu zabaw, na działce - nawet w drodze do toalety. Naucz swoją pociechę, co powinna zrobić w sytuacji, kiedy  się zgubi. Zadbaj by znała swoje nazwisko i adres domu, w którym mieszka.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Brawo dla chłopaków. Żółta kartka dla mamy.
wtorek, 19.06.2018 16:03 autor: Njcj

niedziela, 17.2.2019 19:07
czwartek, 14.2.2019 09:09
2
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki