Za nami Międzynarodowe Mistrzostwa Judo w Oleśnicy!

poniedziałek, 2.12.2019 11:32 1480 0

W przedostatni weekend listopada odbył się Tiger Cup, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w Judo. Do hali sportowej OKR Atol zjechali najlepsi zawodnicy z całego świata. Brązowy medal w swojej kategorii wagowej wywalczył Jan Gorzelak z wrocławskiego klubu Judo Tigers.  

Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy to zawody z cyklu Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Był to jeden z najsilniej obsadzonych turniejów judo w Polsce. Wzięło w nim udział około 500 zawodników i zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy młodsi (rocznik 2003 – 2004) i juniorzy (rocznik 1999-2002). Oprócz zawodników z Polski pojawili się także judocy z Kanady, Czech, Ukrainy, Niemiec, Holandii, Lichtensteinu i Luksemburga.

7 edycja oleśnickiego turnieju dostarczyła publiczności wielu wrażeń. Wieczorne bloki walk finałowych obfitowały we wszystkie emocje, które mogą dostarczyć zawody judo. Piękne ippony, rzuty oraz gorący doping kibiców. Wielką gościnnością wykazali się oleśniczanie, którzy wspierali także zawodników z zagranicy.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a młodzi zawodnicy i zawodniczki dali z siebie wszystko. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zobaczyliśmy wiele świetnych i wyrównanych walk, z których doświadczenie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. W Oleśnicy pojawiły reprezentacje z całego świata i była to też doskonała szansa dla całego środowiska judo na wymianę poglądów oraz integrację. Już teraz mogę potwierdzić, że przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja Tiger Cup i zapewniam, że emocji ponownie nie zabraknie – mówi Michał Zamęcki z KS Judo Tigers, organizator zawodów. 

Holandia oraz Czechy wystawiły na oleśnicki turniej juniorskie reprezentacje narodowe, których zawodnicy zdominowali rywalizacje i zabrali ze sobą wiele medali. Dla miejscowych jedyny krążek zdobył Jan Gorzelak, który w swojej kategorii wiekowej wywalczył brąz. Niewiele do podium zabrakło trzem innym reprezentantom klubu Judo Tigers: Mikołaj Szopa, Tamara Torchinava i Wiktor Mika uplasowali się na 5 miejscu. 

Organizatorami Międzynarodowych Mistrzostw Oleśnicy Tiger Cup byli: Miasto Oleśnica, OKR ATOL i KS Judo Tigers.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)