Za nami kolejna akcja „Motocyklista”. Funkcjonariusze w ciągu kilku dni skontrolowali 2400 pojazdów, w tym 640 motocykli

piątek, 12.8.2022 10:38 0

Mundurowi pilnujący przestrzegania przepisów ruchu drogowego stale dbają o bezpieczeństwo podróżujących. Funkcjonariusze z drogówki w ostatnich dniach eliminowali z ruchu osoby naruszające przepisy, ale tym razem skupili się głównie na kierujących motocyklistami. Niestety, nie obeszło się bez wysokich kar czy zatrzymanych dowodach rejestracyjnych. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a przede wszystkim ograniczeń prędkości.

Kilka dni temu policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego działający na terenie garnizonu dolnośląskiego prowadzili akcję „Motocyklista”. Działania skierowane były na zwiększenie bezpieczeństwa osób podróżujących jednośladami. A tych na drogach jest coraz więcej. Zwłaszcza, że cały czas trwają wakacje, a nasze województwo bardzo często wybierane jest jako miejsce, gdzie warto się wybrać, choćby za kierownicą motocykla

Mundurowi mieli sporo pracy. W ciągu dwóch dni skontrolowali łącznie ponad 2400 pojazdów poruszających się po drogach województwa dolnośląskiego. Ponad 600 z nich to właśnie jednoślady, na których skupiali się dolnośląscy funkcjonariusze. Niestety, duża część interwencji związana była z naruszeniem obowiązujących przepisów, a kierujący pojazdami musieli liczyć się z konsekwencjami swoich zachowań.

Policjanci nakładali mandaty, ale też pouczali kierowców. Część z motocyklistów będzie musiała udać się do sądu, ponieważ mundurowi skierowali wnioski o ich ukaranie. Jednak zastrzeżenia policjanci mieli nie tylko do samych kierujących, ale też do kierowanych przez nich pojazdów. 20 motocykli nie miało prawa poruszać się po drogach, co zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych, które wrócą do właścicieli po ponownym badaniu technicznym. Ale funkcjonariusze zatrzymali też 11 praw jazdy należących do motocyklistów, głównie z powodu rażącego przekroczenia prędkości.

Oprócz jednośladów funkcjonariusze skontrolowali tego dnia także inne pojazdy, a na kierujące nimi osoby nałożyli kilkaset mandatów. Zatrzymali także kilkadziesiąt praw jazdy oraz ujawnili blisko 40 skrajnie nieodpowiedzialnych osób, które usiadły za kierownicą po alkoholu lub podobnie działającego środka. 

Raz jeszcze przypominamy, że niestosowanie się do przepisów, w tym przede wszystkim ograniczeń prędkości, to prosty sposób na doprowadzenie do wypadku, a co za tym idzie poważnych konsekwencji, ze śmiercią na drodze włącznie. Dlatego policjanci podczas tego typu działań, będą stosować wszystkie środki, mające na celu wyeliminowanie niebezpiecznych zachowań z dolnośląskich dróg.

źródło: Policja Dolnośląska

Dodaj komentarz

Komentarze (0)