komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 18 października 2019

Juliana, Lukasza

XIII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia

czwartek, 19.9.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 197
kategorie artykułu:

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, edukacja prozdrowotna, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy – to tylko niektóre atrakcje, które czekają na mieszkańców Wrocławia w najbliższą sobotę. Już 21 września na Wyspie Słodowej odbędzie się trzynasta edycja Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia pod hasłem “Więcej zdrowia – więcej życia!”.

Podczas wydarzenia zaprezentuje się ponad 30 partnerów, a więc organizacji, fundacji, stowarzyszeń oraz dostawców ekologicznej żywności. Wszystkie stanowiska partnerskie łączy jeden cel – edukacja w zakresie zdrowia i zdrowych nawyków. Na odwiedzających czekają degustacje ekologicznych produktów, prezentacje programów terapeutycznych, porady dietetyczne oraz warsztaty z pierwszej pomocy.

- Chcemy zaprosić zarówno mieszkańców naszego miasta, ale także turystów i gości odwiedzających Wrocław do dbania o zdrowy styl życia oraz profilaktykę zagrożeń zdrowotnych i chorób – opowiada Jadwiga Ardelli-Książek, Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia Urzędu Miejskiego. – Zwracamy się do wszystkich z ofertą badań profilaktycznych, konsultacji specjalistycznych i wielu innych działań proponowanych w formie długofalowych programów. Spotkajmy się w sobotę na Wyspie Słodowej w trosce o zdrowie swoje i najbliższych. Zapraszamy całe rodziny!

XIII Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia rozpocznie Zdrowy Przejazd Rowerowy, czyli peleton, który przejedzie ulicami Wrocławia i dotrze na Wyspę Słodową w samo południe. Każdy rowerzysta jest mile widziany! Dla rowerzystów na miejscu startu przewidziane są pamiątkowe szprychówki do zamontowania w szprychach kół roweru. Ponadto po zakończeniu przejazdu na Wyspie Słodowej czekają do wygrania nagrody w konkursach.

Start Zdrowego Przejazdu Rowerowego: godzina 11.00

Miejsce zbiórki: koło Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia

Zapraszamy na Wyspę Słodową od 12.00. Zbadaj wzrok, poziom cukru i ciśnienia tętniczego. Skorzystaj z porad dietetyków, trenerów personalnych i rehabilitantów. Porozmawiaj na temat cukrzycy, profilaktyki otępień i profilaktyki próchnicy. Zmierz poziom tkanki tłuszczowej i obwody ciała. Wszystko to oczywiście bezpłatnie.

Konkursy peletonu rowerowego, trening fitness, warsztaty „las w słoiku”, warsztaty i instruktaż przyrządzania yerby, warsztaty przyrządzania past do pieczywa to z kolei niektóre punkty programu sceny na Wyspie Słodowej.

Na zakończenie WDPZ o godzinie 16.00 wystąpi zespół Humble Buzz. Wrocławska kapela indie-pop, założona na początku 2017 roku, łączy brzmienie gitar akustycznych i wokalnych harmonii w muzykę, która opiera się na ich własnych emocjach i doświadczeniu. Niekonwencjonalne aranżacje i świetne brzmienie gwarantowane.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 8 godz temu
dzisiaj, 5 godz temu
czwartek, 17.10.2019 12:18
czwartek, 17.10.2019 11:54
czwartek, 17.10.2019 09:04
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele