komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Wystawa PH2OTO w Hydropolis

czwartek, 23.5.2019 14:30 , komentarze: 0 , odsłony: 143
kategorie artykułu:

Podczas kolejnych kilku miesięcy w centrum wiedzy o wodzie Hydropolis będzie można oglądać wystawę zatytułowaną PH2OTO. Osoby, które na co dzień amatorsko zajmują się fotografią przedstawią swoją interpretację spojrzenia na wodę – jednego z pięciu ziemskich żywiołów, a także jej nierozerwalną więź z florą i fauną.

– Misją MPWiK jest nie tylko produkcja i dystrybucja wody, ale także dbanie o świadomość ekologiczną związaną z jej istnieniem na Ziemi. To właśnie wodzie zadedykowaliśmy nasze Hydropolis – centrum edukacyjne, jedno z nielicznych obiektów tego typu na świecie. Dlatego też z przyjemnością zapraszam Państwa do Hydropolis, na wystawę, której motywem przewodnim jest woda. Bo jak wszyscy wiemy wszystko zaczyna się od wody –  rekomenduje Marcin Garcarz, wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu.    

Cykl wystaw PH2OTO otwierają prace Magdaleny Orzeł, dziennikarki Radia Wrocław, która zabiera nas w podróż po podwrocławskich łąkach kwietnych, skąpanych w porannej rosie czy też wiosennych promieniach słońca. Przed obiektywem, śmiało pozują małe zwierzęta. Zwykle nie mamy możliwości oglądać ich w tak dużym przybliżeniu. Motyw wody, w różnych stanach skupienia, prezentowany na fotografiach jest dla MPWiK szczególnie ważny. Nie wynika to tylko z faktu, że codziennie zajmują się jej produkcją i dystrybucją. Rozwijanie świadomości ekologicznej, której nierozerwalnym elementem jest woda, to jeden z filarów spółki.

– Kiedy ktoś mnie pyta, co lubię fotografować, odpowiadam – robaki i chabazie. W trawach i lasach toczy się mikrożycie. Nie zauważymy malutkich, kilkumilimetrowych pieników czy misternej koronki na skrzydłach złotooka. Dlatego makrofotografia jest taka fascynująca, odkrywam nowy świat, który funkcjonuje dosłownie pod moimi stopami. A jeśli jeszcze przy okazji uda się im zrobić, dobre ostre zdjęcie, to radość jest wielka. Z roślinami jest zupełnie inna rozmowa. Jest dużo łatwiej, rośliny nie uciekają – mówi Magdalena Orzeł, autorka wystawy.

Woda na Ziemi to niemalże 1,4 mld km3. Większość stanowi powierzchnia mórz i oceanów. Niespełna 3,5% zasobów wody występuje na lądach, a ludzie, rośliny i zwierzęta mogą skorzystać tylko z jej niewielkiej części.  Woda to jeden z najcenniejszych surowców Ziemi. Powinniśmy pamiętać, że z każdym rokiem jej ilość maleje i od nas zależy, czy wystarczy jej dla każdego. 

Wystawa dostępna jest dla odwiedzających Hydropolis w Strefie Wejścia od piątku, 24 maja 2019 roku.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
wtorek, 25.6.2019 13:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork