komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 marca 2019

Lubomira, Benedykta

Wystartuj w konkursie i poznaj wrocławskie lotnisko od kulis

środa, 13.3.2019 19:00 , komentarze: 0 , odsłony: 224
kategorie artykułu:

Nowoczesny terminal Portu Lotniczego Wrocław ma już 7 lat. Z tej okazji lotnisko ogłasza konkurs, w którym nagrodą jest wyjątkowa wycieczka. Już 18 marca zwycięzcy zajrzą do lotniskowej „kuchni”, wejdą na płytę postojową i drogę startową, zobaczą, jak działają różne lotniskowe służby. 

 

By wziąć udział w konkursie, wystarczy opisać wybrane, najlepsze wspomnienie związane z wrocławskim portem i umieścić je w komentarzu na lotniskowym fanpage’u. Autorzy najciekawszych odpowiedzi otrzymają podwójne zaproszenia na niezwykłą wycieczkę po lotnisku. Uczestnicy zaczną zwiedzanie od strefy ogólnodostępnej, a później będzie jeszcze ciekawiej. To znakomita okazja, by zobaczyć osobiście i od kulis m.in., jak działają i jak są wyposażeni lotniskowi strażacy. A to nie wszystko: będzie też można wejść na płytę postojową, a nawet na drogę startową.

– Konkurs organizujemy z okazji siódmej rocznicy otwarcia naszego terminalu, docenianego i lubianego przez pasażerów. Chcemy pokazać uczestnikom jak najwięcej, w tym miejsca, do których podróżni na co dzień nie zaglądają – mówi Przemysław Marcinkowski, dyrektor ds. infrastruktury w Porcie Lotniczym Wrocław, który wspólnie z Marcinem Ciupą, kierownikiem operacyjnym portu lotniczego, oprowadzi grupę. Czas na przesyłanie lotniskowych wspomnień na konkurs jest do 14 marca. 

Terminal jak nowa epoka

Przypomnijmy, że terminal, powszechnie kojarzony dziś z wrocławskim lotniskiem, rozpoczął działalność 11 marca 2012 roku. Był pierwszym w Polsce obiektem tego typu oddanym do użytku przed Euro 2012. Przeszklona bryła o imponującej kubaturze i nowoczesnych, dogodnych dla pasażerów rozwiązaniach od początku zyskała uznanie. Już w roku otwarcia port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. W 2013 terminal zdobył nawet „budowlanego Oscara” – został uznany za najlepszy budynek użyteczności publicznej w prestiżowym konkursie „Platynowe Wiertło". Port czterokrotnie zdobył też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego lotniska regionalnego w Polsce.

Od chwili otwarcia terminalu lotnisko obsłużyło prawie 17 mln pasażerów - w 2018 roku (najlepszym w historii) ponad 3,3 mln. Imponująco wzbogaciła się również siatka połączeń. We Wrocławiu przybyło kilkadziesiąt kierunków, a w sezonie letnim 2019, który rozpocznie się pod koniec marca, rekord znowu zostanie pobity. Ponadto, współpracę z portem rozpoczęli też nowi przewoźnicy, w tym kolejne po Lufthansie i Swiss Airlines linie lotnicze o globalnym znaczeniu, jak Air France (w ubiegłym roku) czy KLM (już w maju otworzy połączenie do Amsterdamu).

– Siedem lat temu, po oddaniu do użytku nowego terminalu, pod każdym względem otworzyła się dla naszego portu nowa epoka. Dzięki nowoczesnej infrastrukturze, w którą zresztą sukcesywnie inwestujemy, mamy dziś coraz mocniejszą pozycję na mapie, a wrocławskie lotnisko stopniowo zyskuje ponadregionalne znaczenie – podkreśla Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.  

Port planuje już przebudowę obiektu (w pierwszym etapie w środku), co pozwoli obsługiwać ok. 5 mln pasażerów rocznie. Co istotne, projekt terminalu od początku przewidywał jego późniejszą, modułową rozbudowę, w trakcie której lotnisko będzie płynnie funkcjonowało.

Docelowo, po rozbudowie, przepustowość wrocławskiego portu osiągnie ok. 10 mln pasażerów rocznie. 

Fot. Port Lotniczy Wrocław

 

Wasze komentarze


środa, 20.3.2019 08:15
poniedziałek, 18.3.2019 08:00
sobota, 16.3.2019 14:25
piątek, 8.3.2019 12:00
czwartek, 7.3.2019 08:00
wtorek, 5.3.2019 13:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork