komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 18 kwietnia 2019

Boguslawy, Apoloniusza

Wydział Środowiska i Rolnictwa udostępnia bezpłatnie kompostowniki

piątek, 12.4.2019 12:00 , komentarze: 0
kategorie artykułu:

Kompostownik to specjalny pojemnik, dzięki któremu możemy zagospodarować zebrane podczas porządków resztki roślin, opadłe liście, ściętą trawę, czy chwasty. Mogą tam też trafić domowe odpady organiczne takie jak skorupki z jaj, obierki z warzyw, czy skórki z owoców. Jest praktycznym i ekologicznym rozwiązaniem – obniża nam cenę za wywóz odpadów i daje możliwość wyprodukowania za darmo wartościowego kompostu, świetnie też wpisuje się w ideę zagospodarowania odpadów w obiegu zamkniętym.

Wydział Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia od kilku lat prowadzi program bezpłatnego udostępniania mieszkańcom (posiadającym przydomowe ogródki) i wrocławskim placówkom oświatowym kompostowników do przydomowego przetwarzania odpadów zielonych i kuchennych. Do tej pory do mieszkańców trafiło 1312 sztuk, a kolejne czekają.

                              źródło: Wydział Środowiska i Rolnictwa UM Wrocławia

O użyczenie kompostownika (użyczany jest na 3 lata, następnie przechodzi na własność), może wystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia lub placówka oświatowa, jeśli dysponują miejscem pozwalającym na ustawienie pojemnika w sposób nie stwarzający uciążliwości innych mieszkańców, dysponują odpadami ulegającymi biodegradacji oraz mają możliwość zagospodarowania wytworzonego kompostu.

Wszystkie formalności – wniosek, umowę oraz odbiór kompostownika załatwiamy w siedzibie Wydziału Środowiska i Rolnictwa przy ul. Hubskiej 8-16. Wnioski przyjmowane są w trybie ciągłym. 

 

Wasze komentarze


środa, 17.4.2019 07:00
wtorek, 16.4.2019 20:27
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork